Kuşumda megabakteri ve disbiyoz(bakteri) bulundu yardim

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan betul09
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

betul09

Yeni Üye
arkadaslar, kuşumla veterinere gittik günlük megabakteri icin antibiyotik veriyoruz ve diger bakteri icin de igne vurulmasi gerekiyormus hafta da bir kere. Bizde yaptirdik.
Antibiyotiklere baslayali cok uyuyor ve istahi kesildi. Kilosunu sabit tutmam ve kilo aldirmam lazim. Onun icin dal dari, yulaf ve normal yemlerinden veriyoruz. Sürekli gözetimde bakiyoruz yiyormu diye ve kendimizde bol bol heryere yem koyduk. Yiyor aslinda ama cumadan bugüne(sali) 2 gram daha vermis. Ne yapabilirim arkadaslar kilo almasi icin? Yardimci olun lüttfen.

Kursaktan mamayla beslenmesi gerekiyor, mamaya zeolit tozu da koyabilirsiniz oldukça etkilidir. Megabakteri teşhisi nasıl koyuldu kullanılan antibiyotik nedir

Çok geçmiş olsun, şu an kaç gram? Düzenli olarak tartın kursaktan besleme gerekiyor yapamazsanız çevredeki pet shoplardan yardım isteyin belki yapabilecek birisi vardır. Aspur, yulaf, daldarı verin. Uzun süre ağır bir ilaç kullanacak karaciğer tavsiyesini ihmal etmeyin. İlaç kullanımı bitince de tekrar etme ihtimaline karşı bağışıklık güçlendirici kullanın

Çok geçmiş olsun, şu an kaç gram? Düzenli olarak tartın kursaktan besleme gerekiyor yapamazsanız çevredeki pet shoplardan yardım isteyin belki yapabilecek birisi vardır
44 gram. Eger yemezse ve daha cok zayiflarsa veteriner orda kalmasi gerektigini söyledi. Onlar kursaktan vercekmis :( ama o duruma gelsin de istemiyorum daha cok strese girer :(

44 gram. Eger yemezse ve daha cok zayiflarsa veteriner orda kalmasi gerektigini söyledi. Onlar kursaktan vercekmis :( ama o duruma gelsin de istemiyorum daha cok strese girer :(
Kilosu iyi şu an illaki kilo kaybı olur aç karna 40 gram altına düşmediği sürece sorun olmaz. Dediğim gibi çevrede kursaktan besleme yapabilen birisi varsa çok iyi olur. Karaciğer takviyesini de yapın mutlaka

Kilosu iyi şu an illaki kilo kaybı olur aç karna 40 gram altına düşmediği sürece sorun olmaz. Dediğim gibi çevrede kursaktan besleme yapabilen birisi varsa çok iyi olur. Karaciğer takviyesini de yapın mutlaka
Ama 46 dan 44 e düstü. Gecen hafta sali 48 di :( baska ne tür yem verebilirim yazdiklarim harici

Ama 46 dan 44 e düstü. Gecen hafta sali 48 di :( baska ne tür yem verebilirim yazdiklarim harici
Aspur da verebilirsiniz, yemliğinden yemiyorsa elinizden yedirmeyi deneyin belki bir faydası olur. Kursaktan besleme yapmak da çok zor değil bir kaç video izleyin çok panik biri değilseniz yaparsınız

Aspur da verebilirsiniz, yemliğinden yemiyorsa elinizden yedirmeyi deneyin belki bir faydası olur. Kursaktan besleme yapmak da çok zor değil bir kaç video izleyin çok panik biri değilseniz yaparsınız
Yem yiyor aslinda ama yinede kilo kaybi olunca korktum. Tamam onuda denerim tesekkürler.

44 Gr normal. 35 Gr nin altına düşerse o zaman kursaktan besleme yapılsın bilen birileri tarafından,elle besleme maması verilsin.
Kuş şimdilik yeterince yemeğini yiyorsa ekstra bir müdahale yapmayın. Kuşu bu süreçte dinlendirin ki enerjisini toplasın. Bu süreçte probiyotik takviyesi de verebilirsiniz eğer kullanmıyorsanız.

44 Gr normal. 35 Gr nin altına düşerse o zaman kursaktan besleme yapılsın bilen birileri tarafından,elle besleme maması verilsin.
Kuş şimdilik yeterince yemeğini yiyorsa ekstra bir müdahale yapmayın. Kuşu bu süreçte dinlendirin ki enerjisini toplasın. Bu süreçte probiyotik takviyesi de verebilirsiniz eğer kullanmıyorsanız.
Tamam tesekkürlee

Geri