Kuşumda kusma ve ishal

aysenurg

Yeni Üye
kuşum dün sabah aniden hasta oldu ve kusmaya başladı sonra biraz iyileşti neşesi yerindeydi daha sonra gecesinde tekrar kusmaya başladı şu an öğürme hareketi yapıyor ama kusmuyor ishali de su gibi fotoğrafını yükleyeceğim. Sürekli uyuyor ve sıcak bi yer arıyor. Not: İshalini yaparken poposunu aşağı doğru eğiyor. İshali için Sera Diropur W damlattım suluğuna daha önceki ishal olmasında fayda etmişti fakat bu sefer fayda etmedi. Ne yapmalıyım cevaplarınızı bekliyorum.

Ben E coli den şüphelendim. Sulha mezatin veya aynı etken maddeli bir ilaç temin edip çeyrek suluğa 4 damla damlatarak 5 gün tedavi edilmeli. Evde probiyotik yoksa probiyotik de alın.

Evet bulursunuz. Evde daha önce kullandığınız antibiyotik var mı ?

Ölüm ihtimali az. Kurtarmaya çalışacağız. İlaçları temin ettiğinizde antibiyotik ve probiyotiği aynı suya katacaksınız. Probiyotiği 3 pirinç tanesi kadar katın. Sera Diropur W de 4 damla katın. Antibiyotiği ise 4 damla katacaksınız çeyrek suluğa. meyve sebze vs. yasak bu süreçte. Şimdiden suluğu önünden alın ve 3-4 saat sonra tedavi başlamalı. Kuş tedavi süresince suluğundan başka suya ulaşamamalı.

tamamdır hocam çok teşekkür ederim ilaçları hemen temin edeceğim. Gelişme olursa tekrardan atabilirim yardımcı olur musunuz tekrardan.

Evet gelişmeleri yazın. Sera Diropur W den başka takviye edici ürün var mı evde vitamin vs ?

Yoksa eğer Avi vit veya benzeri bir Multi vitamin de alın. Genel olarak kullanırsınız.

Bu arada kuşunuz yem yemiyor aç kalmaması önemli şırınga yardımıyla elle besleme mamasıyla beslemenizi öneririm.

yem yiyor aslında uzun süre yemliğinin başında kalıyor
Yediğinden emin misiniz? Yemlikte yem kabukları var mı kontrol ediniz. Hassas teraziniz varsa kuşun kaç gr ağırlıkta olduğunu da ölçün ve belirtin. Göğüs tüyünü aralayıp orta kısmı kontrol edin göğüs kemiği belirgin mi sivri mi kemiğin sağ ve sol yanlarında erime var mı bakın..
Hasta kuşlar yemlik başında çok durur ama yemek yemeyip yemlerle oynayabilirler buna dikkat edin. Kuşun enerjisi nasıl? Beyaz peçete üzerine yaptığı 6-7 tane dışkının fotoğrafını paylaşın hizliresim.com sitesini kullanabilirsiniz.

Yoksa eğer Avi vit veya benzeri bir Multi vitamin de alın. Genel olarak kullanırsınız.
Selçuk bey ceva sulhamezatin aldık ayrıca vitamin ve proboyitikde aldık. Pazar gününden beri kullanıyoruz ama hiç bir değişiklik olmadı. Kuş aşırı derecede kilo verdi (yem yemesine ve sürekli hareketsiz kalmasına rağmen). Ayaklarında morarma oluştu dün farkettik. Şu an için ne yapmamız gerekiyor. Ayrıca ishalinin renginde değişim oldu.

Son düzenleme:
Yediğinden emin misiniz? Yemlikte yem kabukları var mı kontrol ediniz. Hassas teraziniz varsa kuşun kaç gr ağırlıkta olduğunu da ölçün ve belirtin. Göğüs tüyünü aralayıp orta kısmı kontrol edin göğüs kemiği belirgin mi sivri mi kemiğin sağ ve sol yanlarında erime var mı bakın..
Hasta kuşlar yemlik başında çok durur ama yemek yemeyip yemlerle oynayabilirler buna dikkat edin. Kuşun enerjisi nasıl? Beyaz peçete üzerine yaptığı 6-7 tane dışkının fotoğrafını paylaşın hizliresim.com sitesini kullanabilirsiniz.
orta göğüs kısmı sivri. Dışkılarıda
https://streamable.com/3rljzp hepsi bu şekilde. Kuş hafifledi elime aldığımda hissediyorum zaten.

Siz şimdi suluğu çıkarın kafesten suya ulaşamasın. 4 saat Sonra çeyrek suluğa 0.5 ml katarak verin dozaj az gelmiş olabilir. Aynı suya probiyotik de katın

Son düzenleme:
Geri