Kuşumda bit olup olmadığını nasıl anlarım?

XxSeryuslixX

Yeni Üye
Merhaba. Benim kuşum aslında gayet sağlıklı ve enerjik fakat aldığımızdan beri fazla kaşınıyor. Daha doğrusu biz ortalamasını bilmediğimiz için çok kaşındığını düşünüyoruz. Kafesinde hiç bit göremedim. Elime alınca da tüylerini pek kabartmıyor bakamıyorum. Nasıl anlayabilirim?

Akşam kafes tabanına A4 kağıdı, peçete veya beyaz bir kumaş ser ve sabaha kadar bekle , sabah olduğunda zeminde küçük siyah veya kırmızı böceklerin olup olmadığını gözlemle. Ayrıca kuş tüy değiştiriyorsa sık sık kaşınması normaldir, sıcaklığı dengeli soğuk olmayan bir odada hafta da 1 kez banyo yaptırabilirsin. Fazla derin olmayan bir kaba ılık su doldurup üstüne birkaç tane yeşillik atarsan kuş kendi girip yıkanacaktır.

Akşam kafes tabanına A4 kağıdı, peçete veya beyaz bir kumaş ser ve sabaha kadar bekle , sabah olduğunda zeminde küçük siyah veya kırmızı böceklerin olup olmadığını gözlemle. Ayrıca kuş tüy değiştiriyorsa sık sık kaşınması normaldir, sıcaklığı dengeli soğuk olmayan bir odada hafta da 1 kez banyo yaptırabilirsin. Fazla derin olmayan bir kaba ılık su doldurup üstüne birkaç tane yeşillik atarsan kuş kendi girip yıkanacaktır.
Kâğıt koydum bugün bakacağım. Normalde odayı klima ona vurmayacak şekilde 26 dereceye aldığımız için çok terlediğini sanmam. Tüy dökme dönemi 10 gün falan sürüyorsa olabilir

Geri