Kuşumda BİT gördüm fikirlerinize ihtiyacım var

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan xrasit
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

xrasit

Yeni Üye
Arkadaşlar dün aldığım kuşumda bugün gözümle 1 adet bit gördüm üzerinde ve hemen sirkeli sabunlu ılık su ile banyo yaptırdım ama halen kaşınıyor sürekli olarak ama tüylerine bakındım hiç bite rastlayamadım banyo yaptırdıktan sonra sizce ne yapmalıyım gidip parazit spreyi almama gerek varmı yoksa evde yapabileceğim birşeyler varmı ?

Bit spreyi bulunur petshoplarda. Ünal Vlog adlı youtube kanalında bununla ilgili bir video var. Herşeyi detaylı olarak anlatıyor. Bakmanızı öneririm. Nasıl sıkılacağı, nerelere sıkılacağı hakkında. İyi Günler..

Bit spreyi bulunur petshoplarda. Ünal Vlog adlı youtube kanalında bununla ilgili bir video var. Herşeyi detaylı olarak anlatıyor. Bakmanızı öneririm. Nasıl sıkılacağı, nerelere sıkılacağı hakkında. İyi Günler..
Biliyorum izledim o videoyu ben sadece sprey almadan evdeki imkanlarla yapılacak birşey var mı diye merak ettim yinede teşekkür ederimm :)

Biliyorum izledim o videoyu ben sadece sprey almadan evdeki imkanlarla yapılacak birşey var mı diye merak ettim yinede teşekkür ederimm :)
Kafesi düzenli olarak temizlerseniz, tünekleri yıkarsanız; bitler gidebilir ve bitlerin larvalarının olduğu yerler temizlenmiş olur ve bitlerin üremesi durdurulur. Kafesini temizlemenizi öneririm :)

Kafesi düzenli olarak temizlerseniz, tünekleri yıkarsanız; bitler gidebilir ve bitlerin larvalarının olduğu yerler temizlenmiş olur ve bitlerin üremesi durdurulur. Kafesini temizlemenizi öneririm :)
Kafesi dün kuşu içine koymadan önce çamaşır suyuyla güzelce yıkadım kuruttum yani kafes kaynaklı bir sorun olduğunu düşünmüyorum bit kuşun üstünde gelmiş olmalı :D

Geri