Kuşuma yeni eş aldım ama

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan ensar
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

ensar

Yeni Üye
Arkadaşlar 4 gün önce 44 günlük erkek muhabbet kuşu aldım tüy dökme dönemine girmiş hayvan bide ishal falan olmuştu ilaçlarını veriyordum kuş sesi açtığımda çok hareketleniyodu bende bi eş almaya karar verdim bu gün aldım bitane eve kutuyla getirdim kutuyu açtığım gibi kaçtı evde oraya buraya duvarlara kafa attı zar zor tutabildim diğer kuşun olduğu kafese koydum

Petshoptaki adama sordum bunlar birlikteymiş erkek 44 günlük dişi erkekten 2 ay büyük

Dişiyi kafese koydum az önce ne bi ses yapıyolar ne bişey mavili uyuyo şimdi dişinin gözler açık birbiriyle hiç takılmadılar sadece yan yana duruyorlar ne yapsam geri mi versem dişi kuşu alışırlar mı birbirlerine?

Bir de ben bunlara nasıl yem vericem kafesi açtığım an dişi kuş kaçıcakmış gibi geliyo kafam çok karışık lütfen yardım edin

dostum biraz daha bekleseydin.Kuşun bi 5 aylık olsaydı.

Çifleşmeleri için erkek daha baskın olmalı ırkları nedir ??

Üretmek için istemiyorum veya konuşmalarını mutlu mesut yaşasınlar arada bi ötsünler kafi ama dişi kuşun diğerine zarar vermesinden korkuyorum

Dostum elbet ki çiftleşecekler ama erkek baskın değilse dişi takmaz.Zarar verebilir.Zarar verdiğini görürsen başka kafese al.

Neye dayanarak zarar vereceğini düşündünüz. Hemen öpüşecek halleri yok ya. Yanyana oturmaları gayet normal. Sessiz olmaları normal. Sonuçta onlarda bir canlı. Ve birbirlerini tanımaları gerekiyor. Ben 1 ay bekledim alışmaları için. 1 aydan sonra kurlar durmadı. Siz başka dişi getirseniz farklı sonuç almayacaksınız. Benim disimde erkekten 4 ay kadar büyük. Ha gözümle gördüm dişi erkeği çok hırpalıyor diyorsan tamam. Ama küçük gaga vuruşları varsa normal bir durum

Neye dayanarak zarar vereceğini düşündünüz. Hemen öpüşecek halleri yok ya. Yanyana oturmaları gayet normal. Sessiz olmaları normal. Sonuçta onlarda bir canlı. Ve birbirlerini tanımaları gerekiyor. Ben 1 ay bekledim alışmaları için. 1 aydan sonra kurlar durmadı. Siz başka dişi getirseniz farklı sonuç almayacaksınız. Benim disimde erkekten 4 ay kadar büyük. Ha gözümle gördüm dişi erkeği çok hırpalıyor diyorsan tamam. Ama küçük gaga vuruşları varsa normal bir durum
Bilmediğim için öyle yazdım çünkü erkek olan çok suskun duruyo gerçi tüy dökme döneminde şu an belki o yüzdendir ama dişi olan cin gibi bakıyo etrafa çok hareketli

Dediğim gibi tartışma yoksa birbirlerini hırpalamıyorlarsa zamanla alışırlar

44 günlük kuşun baskınlık derecesi saptanamaz.
Hayvan daha dünyayı ve insanları yeni yeni tanıyor.
Bırakın birlikte takılsınlar.
Yavru veya konuşma kaygınız yoksa 10 güne çok gürültü yapıyorlar salondan arka odaya alsak mı acaba düşüncesi belirmeye başlar sizde de.

Yavru oldukları için hırpalama falan olmaz durgunlukları eve yeni geldiklerindendir. Bakımlarını güzel yaparsanız temizliği ihmal etmezseniz zamanı geldiğinde eşte olurlar arkadaşta merak etmeyin. 44 günlük demek daha 10 gün önce yem yemeyi öğrenmiş demektir yani daha çok küçük. Birde size tavsiyem ortama alışmadan kafesten salmayın.

Geri