kuşuma tanı koyamıyorlar

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan aedes
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

aedes

Meraklı Üye
çok ama çok hareketli bir kuşum. daha öncede konu açmıştım burada. kuşum 5-6 gün önce uçarken ( çok hızlı ve sert bir uçuşu vardır ) frenini alamayıp cama vurdu. ondan sonra biraz sendeledi falan ama düzelmişti. 1-2 gün sonra sağ tarafa doğru yamulduğunu fark ettim kuşun. durum git gide daha ciddi olmaya başladı. gece uyurken tünekten yere düştü. kafesinden çıkarmadım bir süre. iyi görünüyordu saldım kuşu uçmaya başladı ama tekrar yamulmaya başladı kuş. sağa doğru eğiliyor resmen. özellikle uçtuktan sonra bu şekile giriyor. bazen sağ ayağı hiç tutmuyor gibi bazen de çok çok iyi. hekime götürdüm kırık yok dedi zaten ayağının üstünde durabiliyor. b vitamini verdi bekleyin dedi. kuşçuya götürdüm o da aynı şekil kuşta birşey yok geçer dedi ama geçmedi. bugün gene ayağı kötü durumda. zeytinyağı ile yağladım. ne yapmalıyım neyi var ? ne zaman düzelir. ya da sorun ayağında mı yoksa beyninde mi ? dengesini mi bulamıyor hayvan.
j67rrj.jpg
BzBWWD.png

Çevrenizde veteriner yerine fakülte var mı? Daha kapsamlı olacağı için oraya goturmenizi oneririm

Çevrenizde veteriner yerine fakülte var mı? Daha kapsamlı olacağı için oraya goturmenizi oneririm
malesef yok. kötü olan şu ki çevremde kuşlardan anlayan 1 tane hekim bile yok. 2 kuşumu buradaki hekimler yüzünden kaybettim

İşiniz zor bence bir süre uçurmayın denge sorunu ile ilgili araştirmalar yapin bol bol ilgi gosterin. Kafese genişse ucurmayin bir sure

İşiniz zor bence bir süre uçurmayın denge sorunu ile ilgili araştirmalar yapin bol bol ilgi gosterin. Kafese genişse ucurmayin bir sure
artık öyle yapacağım. yavrum da hiç alışık değil kafese. hep bizimleydi kafese sadece gece uyumak için sokardık. sevmiyor kafeste durmyaı. ama uçunca sağa doğru yamuluyor yavrum çok üzülüyorum. teşekkür ederim ilginiz için.

Dıskı temizligini sık yapın kafesin, kus tabanda olacagi icin diyorum. Iyi beslenebilmesi icin daldari alin yiyecegi uzanabilecegi yere koyun

dışkısı yemesi içmesi nasıl? tamamen benim görüşlerim bunlar. çarpmanın etkisiyle beyinde hasar oluşmuş buna bağlı olarak da felç gibi bişey olmuş olabilir tek tarafında. felç kuşlarda b vitamini veriyor doktorlar. size de vermişler zaten düzenli kullanın bi süre. hasta sağ ayağına ve kanadına egzersiz yaptırın pasif olarak. bacağını büküp uzatın,parmaklarını açıp kapatın. kanadı için de aynı şekilde yapabilirsiniz. geçmiş olsun

dışkısı yemesi içmesi nasıl? tamamen benim görüşlerim bunlar. çarpmanın etkisiyle beyinde hasar oluşmuş buna bağlı olarak da felç gibi bişey olmuş olabilir tek tarafında. felç kuşlarda b vitamini veriyor doktorlar. size de vermişler zaten düzenli kullanın bi süre. hasta sağ ayağına ve kanadına egzersiz yaptırın pasif olarak. bacağını büküp uzatın,parmaklarını açıp kapatın. kanadı için de aynı şekilde yapabilirsiniz. geçmiş olsun
yemesi içmesi dışkısı ve neşesi yerinde çok şükür. ayağı tutuyor. sıkıca kavrayabiliyor onda bir sıkıntı yok. ama biraz uçuyor konuyor ya düz durunca sağa doğru yamuluyor. yoksa uçması hatta yürümesi de çok iyi. ama düz duramıyor durmasında bir sıkıntı var. şimdi sürekli suyuna 10 damla vitamin damlatıyorum. bugünde bacağına zeytinyağı sürüp masaj yaptım. umarım bitlenmez. bacağını sardım ama çok rahatsız oldu. sargıyı çıkardım tekrar. şuan kafeste telleri yiyor mesela yapışmış tellere dışarı çıkmak istiyor. dedim ya hiç kafese alışmadı kafes kuşu değil

b vitamini mutlaka kullanın. bacağını sarmanıza gerek yok bence. sağa yamuluyor deyince salmonella hastalığında hatırladığım kadarıyla denge kaybı, bi tarafa yamulma falan oluyodu. o yüzden dışkısını sordum. en önemlisi şey yem yemesi bence. yiyorsa b vit, masajla daha da toparlar diye düşünüyorum.

yok sallabaş olduğunu düşünmüyorum şükür. dediğim gibi yemesi içmesi neşesi dışkısı çok çok iyi. ama arada denge sorunu yaşayıp sağa doğru yamuluyor anlayamadım nedenini işte.

başı dönüyor olabilir mi? Sanki anlattığınızdan kafasını çarptığı ve başının döndüğü sonucunu çıkardım da tabi kuşlarda baş dönmesi olur mu? İnsanlarda iç kulakta kristaller oynarsa denge sorunu oluyor ya, onun gibi sanki...

başı dönüyor olabilir mi? Sanki anlattığınızdan kafasını çarptığı ve başının döndüğü sonucunu çıkardım da tabi kuşlarda baş dönmesi olur mu? İnsanlarda iç kulakta kristaller oynarsa denge sorunu oluyor ya, onun gibi sanki...
bilmiyorum ki belki de öyledir. nasıl anlarım peki bunu sizce ? bugün bu denge kuramama sorunu daha da arttı. işte bacaktan mı beyinden mi anlayamıyorum

bilmiyorum ki belki de öyledir. nasıl anlarım peki bunu sizce ? bugün bu denge kuramama sorunu daha da arttı. işte bacaktan mı beyinden mi anlayamıyorum

Şu linkin size yararı olabilir belki ancak sanırım eninde sonunda bir veterinerin görmesi gerekebilir:
http://www.istanbulvet.com/makale/3903/

Dilerim en kısa zamanda sağlığına kavuşsun miniğiniz.

Ayağını incitmiş yüksek ihtimalle. Ayak kemiğinde çatlak da olabilir. Ama düşük ihtimal. Zamanla düzeleceğini düşünüyorum. Kırık olsa hiç kullanamazdı ayağını.

Youtube da birinin kuşu sert çarpıp felç olmuştu ama iyileştirdi adam onu.b vitamini verin kuşa ve bir süre salmayın.o videoyu bulup ekleyeceğim.kuş tüneğe çıkamıyordu şimdi normal kuştan farkı kalmadı.zeytinyağı sürmeyin onun sorunu bence beyinde çarptığı için zarar görmüş.kırık olsa veteriner anlardı.

Youtube da birinin kuşu sert çarpıp felç olmuştu ama iyileştirdi adam onu.b vitamini verin kuşa ve bir süre salmayın.o videoyu bulup ekleyeceğim.kuş tüneğe çıkamıyordu şimdi normal kuştan farkı kalmadı.zeytinyağı sürmeyin onun sorunu bence beyinde çarptığı için zarar görmüş.kırık olsa veteriner anlardı.
videoyu eklerseniz çok çok sevinirim gerçekten. çok şükür kuşumun durumu daha iyi. hekimin verdiği ilaç çok iyi geldi. felç kısmını çözdük en azından. şimdi işte 3 günde bir felç geliyor kuşa o da çok yorulunca oluyor. felç gelince kendini vuruyor duvara tutunamıyor. ya bir de malesef kuşum hiç kafeste durmuyor. kafeste çok durduğu zaman daha kötğ oluyr çünkü o kadar saçma hareketler yapıyor ki bir tarafını incitecek diye korkuyorum. mesela yemliğin ayaklığı varya o aradan geçiyor kafesin tellerinden başını sokmaya çalışıyor bir kere kanadını öyle sokup kanatmıştı. ama şu son 3 gündür çok çok iyi. en azıdan 3 gündür çarpmıyor bir yere

videoyu eklerseniz çok çok sevinirim gerçekten. çok şükür kuşumun durumu daha iyi. hekimin verdiği ilaç çok iyi geldi. felç kısmını çözdük en azından. şimdi işte 3 günde bir felç geliyor kuşa o da çok yorulunca oluyor. felç gelince kendini vuruyor duvara tutunamıyor. ya bir de malesef kuşum hiç kafeste durmuyor. kafeste çok durduğu zaman daha kötğ oluyr çünkü o kadar saçma hareketler yapıyor ki bir tarafını incitecek diye korkuyorum. mesela yemliğin ayaklığı varya o aradan geçiyor kafesin tellerinden başını sokmaya çalışıyor bir kere kanadını öyle sokup kanatmıştı. ama şu son 3 gündür çok çok iyi. en azıdan 3 gündür çarpmıyor bir yere
Youtubeda buğra aytan var onun eski videolarında var pcye geçmedim henüz geçince atarım eğer bulamazsanız.kalsiyum takviyesi yapmış o aynı zamanda inşallah tamamen iyileşir sizinkide.

Geri