Kuşuma dua edin

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan husaysem
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

husaysem

Meraklı Üye
Arkadaşlar kuşum sabahtan beri halsiz durgun kursak mantarından şüpheleniyorum tedaviye başladım dualarınızı esirgemeyin Allah razı olsun..
e465d6915f4e24a64a6a3307fed424c8.jpg

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yanında başka bir kuş daha mı var ben mi yanlış gördüm?

Evet var

Muhabbet kuşları birbirleriyle ağız alışverişi yaptıkları için hastalık bulaşma riski yüksektir hasta olan kuş ayrı kafese alınarak karantinaya alınmalı diğer kuşun olduğu kafes de dezenfekte edilmelidir diğer kuşta da belirtiler varsa derhal tedaviye başlanmalıdır

Muhabbet kuşları birbirleriyle ağız alışverişi yaptıkları için hastalık bulaşma riski yüksektir hasta olan kuş ayrı kafese alınarak karantinaya alınmalı diğer kuşun olduğu kafes de dezenfekte edilmelidir diğer kuşta da belirtiler varsa derhal tedaviye başlanmalıdır

Diğer kuşum gayet iyi hemen alıyorum çok sağolun

Diğer kuşum gayet iyi hemen alıyorum çok sağolun

Aynen arkadaş haklı. Her ihtimale karşı diğer kuşunuzun suyuna da 3-4 damla sirke damlatın 10-15 günde 1 defa. Ayrıca probiyotik takviyesi de yapın

Aynen arkadaş haklı. Her ihtimale karşı diğer kuşunuzun suyuna da 3-4 damla sirke damlatın 10-15 günde 1 defa. Ayrıca probiyotik takviyesi de yapın
Doğrudur uygulayın

Allah hepinizden razı olsun sirkeli suyla kafesi fısfıslıyorum hergün mantar olmadın diye, suyuna koydum içti şuan yemde yiyor ayırdıktan sonra kendine geldi sanki eşi üstüne çıkmaya çalışıyor sürekli acaba digorum stresten dolayımı o haldeydi?
Ama riske atamam.
Diğer kuşada yapacam sirkeli su
Probiyotik yararlı bakteri takviyesi değil mi ?
İnsan için olanlardan ufak doz suyuna katdam sıkıntı olurmu ?
Flagy 500 mg hapın 5 de birini suyuna uyguladıktan sonra mı yapayım probiyotiki anlatırmısımız biraz ilaç alacak durumum yok ama insan için flagy var evde probiyotik olarak insan için olanı var

Allah hepinizden razı olsun sirkeli suyla kafesi fısfıslıyorum hergün mantar olmadın diye, suyuna koydum içti şuan yemde yiyor ayırdıktan sonra kendine geldi sanki eşi üstüne çıkmaya çalışıyor sürekli acaba digorum stresten dolayımı o haldeydi?
Ama riske atamam.
Diğer kuşada yapacam sirkeli su
Probiyotik yararlı bakteri takviyesi değil mi ?
İnsan için olanlardan ufak doz suyuna katdam sıkıntı olurmu ?
Flagy 500 mg hapın 5 de birini suyuna uyguladıktan sonra mı yapayım probiyotiki anlatırmısımız biraz ilaç alacak durumum yok ama insan için flagy var evde probiyotik olarak insan için olanı var

Hocam Flagy ağır bir antibiyotik. Probiyotikle aynı işlevi görmüyor. Probiyotik sirke ve diğer ilaçları kullandıktan sonra verilir. 10 ₺ ye bile Dizym 256 bulabilirsin. Olmazsa evde doğal yoğurt varsa üstünde biriken yeşilmsi suyu suluğun 1/3 üne koyun üstüne de su ekleyin. 10 günde bir bu şekilde verin.

Hocam Flagy ağır bir antibiyotik. Probiyotikle aynı işlevi görmüyor. Probiyotik sirke ve diğer ilaçları kullandıktan sonra verilir. 10 ₺ ye bile Dizym 256 bulabilirsin. Olmazsa evde doğal yoğurt varsa üstünde biriken yeşilmsi suyu suluğun 1/3 üne koyun üstüne de su ekleyin. 10 günde bir bu şekilde verin.

10 günde 1 mi ben hergün vermeyi düşünüyodum yoğurt suyunu öylemi yapayım oda çok uzun değilmi sanki sonuç aldınmı sen kardeş

bc6fb046520025c44cfefeea213649c5.jpg
kakasıda bu arkadaşlar yeşil sıvı mantar belirtisi değil mi?

Bir doz uygulamak hata olur. Önlem için bile olsa en az 3 gün tedavi uygulanmalıdır.
Hocam bu cevabınız dan şunu anlıyorum tüm kümesi önlem acısından 3 doz bu tedaviye tabi tutabilirmiyiz sağlam olsa dahi kuşlarımız.bir.sikinti yaratırmı

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kuşum düzelmeye başladı arkadaşlar selçuk beyin tedavisini uyguladım daha ilk gün 5 gün devam edeceğim,
Ayrıca elimle kum yedirdim ve, troysd thiocliilne ve locoderm kremlerini karıştırdım ayaklarına be gagasına kenarlarına sürdüm kaşınmasıda düzeldi , yoğurt suyundan bir yudum içirdim, şuan geçen günlere göre daha iyi ve dışkısı yemyeşildi ve yeşil suluydu şimdi beyaz olan kısmıda geldi düzeldi kakası şükür Allah şifa versin kuşu haata olanlara sağolun hepiniz

Geri