Kuşuma birşey oldu

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Erly
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Erly

Yeni Üye
Bu sabahtan itibaren halsiz sürekli uyuyor ve ishal garip bir şekilde agresif olan dişi dostumuz hala agresif ama sürekli uyku halinde dışkısı sulu yardım edin ne yapabilirim

Dışkıda enfeksiyon görüntüsü var ve kuşun durumu iyi değil. Vakit kaybetmeden kanatlı kuş veterinerine götürün

Ayrıca kendisinin yemek yemesini beklemeyin,mama yapıp kursaktan besleme yapılması lazım bilen birileri tarafından.
Eğer yoksa iğnesiz şırınga ile verilsin ağızdan azar azar 2.5 ml.
Elle besleme maması elinizde varsa kuşlar için satılan,ondan yapıp verin mama bileği yakmayacak sıcaklıkta olsun. Eğer yoksa 1 yumurtayı suya koyun kaynamaya başlayınca 10 dakika tutun ,10 dakika kaynadıktan sonra kapatın altını ve yumurtanın sarısını çıkartın bir tabağa koyun ezin,biraz mısır unu ekleyin,sıcak su ekleyin ve elinizde probiyotik varsa mercimek tanesi kadar da probiyotik ekleyin ve karıştırın kuşa yedirin. Şırınga da yoksa kaşıkla yedirin.

Ayrıca kendisinin yemek yemesini beklemeyin,mama yapıp kursaktan besleme yapılması lazım bilen birileri tarafından.
Eğer yoksa iğnesiz şırınga ile verilsin ağızdan azar azar 2.5 ml.
Elle besleme maması elinizde varsa kuşlar için satılan,ondan yapıp verin mama bileği yakmayacak sıcaklıkta olsun. Eğer yoksa 1 yumurtayı suya koyun kaynamaya başlayınca 10 dakika tutun ,10 dakika kaynadıktan sonra kapatın altını ve yumurtanın sarısını çıkartın bir tabağa koyun ezin,biraz mısır unu ekleyin,sıcak su ekleyin ve elinizde probiyotik varsa mercimek tanesi kadar da probiyotik ekleyin ve karıştırın kuşa yedirin. Şırınga da yoksa kaşıkla yedirin.
Az evvel indi yemeğini yedi çıktı yukarı kaşındı yaklaşık 5 dakika tekrar uyudu

Ayrıca ayna kullanmayın,kuşlar aynaya kusuyor ve kirli aynalar kursak mantarına davetiye çıkartıyor. Hangi şehirde yaşadığınızı söylerseniz kanatlı veterineri tavsiye edebiliriz

Dışkıda enfeksiyon görüntüsü var ve kuşun durumu iyi değil. Vakit kaybetmeden kanatlı kuş veterinerine götürün
Kuş veterineri yok bulunduğum yerde normal veteriner var onlarında birsey yapmayacağını bildiğimden götürmedim

Az evvel indi yemeğini yedi çıktı yukarı kaşındı yaklaşık 5 dakika tekrar uyudu

Bazı hasta kuşlar yemin başına gider hatta ağzına yem alır ve kırıp yemezler. Bu da hasta kuşlarda görülen bir durum. Kuşunuzun durumu iyi değil. Geçmiş olsun

Siz mamayı yapıp verin şimdi. Kuşunuz halsizlikten yerinde duramıyor.

Yukarıda yapılacakları söyledim. Mama tarifini de verdim. Yumurtanız da vardır herhalde. Mısır unu yoksa sadece yumurtanın sarısını ezin ve çok az su ekleyip yutabileceği kıvama getirin.

Geri