Kuşum zor nefes alıyor

Mevlüt Erdinç

Yeni Üye
Arkadaşlar 5 yaşında erkek muhabbet kuşum var yaklaşık 1 haftadır kuşum ötmüyor ağzı açık hırıltılı şekilde nefes alıyor hapşırıyor kuyruğu sallanıyor. Dün veteriner fakültesine götürdüm solunum yolunda sıkıntı var dedi aviastım ve avisol verdi suyuna ekledim ama bugün daha zor nefes aldığını fark ettim nefes alırken ıslığa benzer ses çıkıyor Allah aşkına ben ne yapcam kuşumun iyileşmesi için napbilirim lütfen yardım edin acı çekiyor resmen. :(:(:(

üşütmüş sonra da ciğerlere inmiş zatüre gibi bişey yanı biraz masraflı olabilir üst düzey solunum ilaçları alın youtubede gerekli videolar var benim de 3 yaşındaki bi dişimde oldu aynısı yaşaması zor ama bi şans deneyelim ztn yavaş yavaş ortalama en fazla yaşama yılına doğru geliyo ama 5 yaşındaki kuş zor geçirir bu tür hastalıkları

üşütmüş sonra da ciğerlere inmiş zatüre gibi bişey yanı biraz masraflı olabilir üst düzey solunum ilaçları alın youtubede gerekli videolar var benim de 3 yaşındaki bi dişimde oldu aynısı yaşaması zor ama bi şans deneyelim ztn yavaş yavaş ortalama en fazla yaşama yılına doğru geliyo ama 5 yaşındaki kuş zor geçirir bu tür hastalıkları
Yaşaması zor, en fazla yaşama yılına geliyor derken? Kardeşim rica ediyorum zaten stresli olan bu insanları bilginiz yoksa daha fazla strese sokmayın!

Arkadaşlar 5 yaşında erkek muhabbet kuşum var yaklaşık 1 haftadır kuşum ötmüyor ağzı açık hırıltılı şekilde nefes alıyor hapşırıyor kuyruğu sallanıyor. Dün veteriner fakültesine götürdüm solunum yolunda sıkıntı var dedi aviastım ve avisol verdi suyuna ekledim ama bugün daha zor nefes aldığını fark ettim nefes alırken ıslığa benzer ses çıkıyor Allah aşkına ben ne yapcam kuşumun iyileşmesi için napbilirim lütfen yardım edin acı çekiyor resmen. :(:(:(
Aviastım çok etkili değil. Yazacaklarımı muhakkak uygulayın. Eczaneden Macrol şurup alın Tam dolu suluğa 6 damla ekleyin ve 7 gün boyunca kullanın. İlaç kullanımı sırasında kafeste, gaga taşı, kalamar kemiği varsa kaldırın.

bir kuş en fazla 5-10 yaşar anlatmak istediğim bu baya yaşlanmış sanırım duruma baktığımdada bilgiye ihtiyacınız yok gibi
Bir kuş en fazla 5-10 yıl yaşar diye bir netlik yok. Güzel bir bakımla 12-15 yıl da yaşatırsın. Bu tamamen hayvanın sağlığına ve bakımlarına bağlı. Daha kuşu görmeden bu yaşlanmış, yaşamaz vs gibi cümleler doğru değil. 1 yaşındaki muhabbet kuşu da aynı sorunu yaşıyor 10 yaşındaki de. Doğru tedavi hayat kurtarır.

Geri