Kuşum yemek yiyemiyor ve sürekli uyuyor

Oğuz Tarhan

Yeni Üye
Merhabalar, eve ilk geldiğinde çok canlı sürekli öten kuşum son 1 aydır sürekli uyuyor, yemek yemeye çalışıyor yiyemiyor, elime aldığımda kaçmıyor hemen uyuyor, uyumadığında da hareketsiz duruyor. En başlarda evde sürekli yalnız kaldığında küsüyordu, strese giriyordu şuan hastalandı. Bir kaç ilaç denedim ama iyi olmuyor, kötü de olmuyor 1 aydır aynı. Tarda durmuyor yerde duruyor kafeste. Kursağına bakıyorum bomboş, kendim şırıngayla yediriyorum az uz fazla değil. Çok dengesiz, fazla uçamıyor, uçtuğu zaman da konarken çok zor duruyor, kendini silkelerken düşecek gibi oluyor. Ne yapmam gerekiyor?
1531058409295-213935906.jpg

Kuş bana da zayıf geldi, dışkı fotoğrafını paylaşın ve ağzında koku var mı yok mu ona bakın. Kursak mantarı değildir inşallah.

Mutlaka yemek yemeli. Direnç adına önemli. Mamalar yapın.(yumurtalı, havuçlu vs) avcunuza mamayı koyup yedirin, yemi de bu şekilde avuçtan yedirebilirsiniz. Taze meyve sebze verin. Beslenme çok çok önemli. Dışkıyı da denildiği gibi paylaşın.

Yeni temizlemiştim kafesini fazla yapmamış. Beslemeyi zorla şırınga ile yapıyorum, onu da zorla yiyor. 10cmden bile uçmaya korkuyor çok halsiz değil ama sabit duruyor öyle kursağını doldurana kadar yedirmeye çalışıyorum.

Ekli dosyalar

• 1531072814838-386810083.jpg
    1531072814838-386810083.jpg
    4.1 MB · Görüntüleme: 17
Geri