Kuşum vik vik ses çıkarıyor

mervekaya

Yeni Üye
Kuşum vik vik ses çıkarıyor ve kuyruğu aşağı yukarı hareket ediyor. Daha önce kanatlı veterinerine götürdüm. Bir ilaç tedavisi uygulandı. Röntgeni iyi çıktı ama sesinde düzelme yok. Salıncağa biniyor, oyun oynuyor. Keyfinde bir sıkıntı yok ancak sesinin düzelmemesi neden kaynaklıdır? Normal midir?

Solunum yolu rahatsızlığı belirtileri dediğiniz. Hava kesesi iltihabı, akciğerlerde sorun vs.

Solunum yolu rahatsızlığı belirtileri dediğiniz. Hava kesesi iltihabı, akciğerlerde sorun vs.
Veterinere tekrar götürdüm. Akciğerlerinde, hava keselerinde bir sorun olmadığını söyledi. Tekrar bir 5 günlük antibiyotik verdi. Onu kullanacağız. Daha sonrasında durumuna göre yol alacağız. Bu ses başka bir şeyden de kaynaklanıyor olabilir mi sizce?

Veterinere tekrar götürdüm. Akciğerlerinde, hava keselerinde bir sorun olmadığını söyledi. Tekrar bir 5 günlük antibiyotik verdi. Onu kullanacağız. Daha sonrasında durumuna göre yol alacağız. Bu ses başka bir şeyden de kaynaklanıyor olabilir mi sizce?
Sorun yoksa niye antibiyotik verdi o zaman? Bakteriyel hastalık yoksa antibiyotik vermeyiniz. Gittiğiniz veteriner kanatlı alanında ihtisas yapmış hekim mi?

Röntgen çekip mi söyledi bunu?

Niye cevap vermiyorsunuz hanımefendi? Konu açıyor iseniz sorulara tam cevap verin lütfen.
Bu arada ses problemi iyot eksikliğinden de olabiliyormuş konuyla ilgili bilgi çıktı karşıma yazayım dedim size de. İyotlu gaga taşı alabilirsiniz veya iyot takviyesi verebilirsiniz. Ama iyot fazla verilirse zehirlenme olabilir,o yüzden veterinerine danışın.

Niye cevap vermiyorsunuz hanımefendi? Konu açıyor iseniz sorulara tam cevap verin lütfen.
Bu arada ses problemi iyot eksikliğinden de olabiliyormuş konuyla ilgili bilgi çıktı karşıma yazayım dedim size de. İyotlu gaga taşı alabilirsiniz veya iyot takviyesi verebilirsiniz. Ama iyot fazla verilirse zehirlenme olabilir,o yüzden veterinerine danışın.
Bildirim gelmiyor, siteye girince görüyorum. Daha öncesinde problem vardı hava keselerinde, akciğerinde. 45 günlük bir tedavi sonrasında röntgen çekildi ve iyi gözüküyordu. Ancak sesi düzelmeyince tekrar veterinere götürdüm. Doktor da 5 günlük farklı bir antibiyotik verdi. Umarım işe yarar. Teşekkürler bilgilendirme için.

Bildirim gelmiyor, siteye girince görüyorum. Daha öncesinde problem vardı hava keselerinde, akciğerinde. 45 günlük bir tedavi sonrasında röntgen çekildi ve iyi gözüküyordu. Ancak sesi düzelmeyince tekrar veterinere götürdüm. Doktor da 5 günlük farklı bir antibiyotik verdi. Umarım işe yarar. Teşekkürler bilgilendirme için.

Geçmiş olsun. Ayrıca kuşun iyot değerine baktırmanızı da öneririm.

Hayır, önceden zaten kontrol röntgeni çekmişti. Muayene etti. Hava keselerinde problem olmadığını söyledi. Biraz daha ağır bir antibiyotik verdi 2 gündür kullanıyoruz şuan daha iyi sesi azaldı
Sevindim çok umarım düzelir bir an önce 🙏

İnşallah. İlacın daha çok etki etmesi gerekirdi bence ama 3 gün oldu daha. Düzelmezse başka bir şeyden kaynaklı olduğunu düşüneceğiz artık.
Kanatlı hekimi bulmanız doğru olur. Veterinerinizi değiştirin.

Geri