kuşum vik vik ses çıkarıyor

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan bengs
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

bengs

Yeni Üye
merhabalar, muhabbet kuşum geçen üç-dört gün öncesine kadar halsizdi bu halsizliğini kafasındaki yeni tüyleri görerek tüy dökümüne bağlamıştım. tüy dökümü bitti, tüyleri sürekli kabarık halsiz durunca şüphelenmeye başladım hemen arkasından bir iki gün içinde vik vik sesleri başladı ve giderek arttı. ilk bir iki gün aralıklı olarak vikvik sesini çıkarıyordu artık 24 saat boyunca çıkarıyor özellikle akşamları yan odadan bile duyuluyor. sımsıkı sardım sarmaladım önce başka bir forumda mantar olabilir denildi mantar ilacı koydum suluğuna. veterinere gidip danıştım mantar ve sindirim de nefes darlığına yol açar dedi. bugün itibariyle dışkılar da sulu gelmeye başladı. iştahı yerindeydi bugün sanki artık iştahı da kesildi. neyse ki eşi yanında biraz biraz besliyor başında bekliyor. ne yapabilirim sizce lütfen bana akıl verin. sesinin de videosunu ekliyorum: https://streamable.com/n2zjdi

Gittiğiniz veteriner test tahlil vb yaptı mı ?Veteriner teşhisi olmadan varsayımlarla müdahale etmeyin bence bir an önce kuşlardan anlayan bir veterinere götürmelisiniz. Hangi ildesiniz belki uygun bir veteriner önerilir

Gittiğiniz veteriner test tahlil vb yaptı mı ?Veteriner teşhisi olmadan varsayımlarla müdahale etmeyin bence bir an önce kuşlardan anlayan bir veterinere götürmelisiniz. Hangi ildesiniz belki uygun bir veteriner önerilir
ankara’dayım. gittiğim veteriner sadece filme 300₺ dedi muayenesi o bu en az 500₺ edecek benim o kadar durumum yok ne yapacağımı bilemiyorum…

Kuş maalesef iyi durmuyor durumu ilerlemiş görünüyor. Kuşun yandan yeni bir videosunu ekler misiniz? Ve yeni yapılmış dışkısını da. Başka ne belirtileri var?
Bu arada Ankara'da devlet üniversitelerinin veterinerlik fakülteleri ile iletişime geçerseniz, devlet olduğu için daha uygun fiyatlı olacaktır.

Kuş maalesef iyi durmuyor durumu ilerlemiş görünüyor. Kuşun yandan yeni bir videosunu ekler misiniz? Ve yeni yapılmış dışkısını da. Başka ne belirtileri var?
Bu arada Ankara'da devlet üniversitelerinin veterinerlik fakülteleri ile iletişime geçerseniz, devlet olduğu için daha uygun fiyatlı olacaktır.

Ekli dosyalar

• D30BE233-894A-45A2-A05C-FD5B897CFC68.jpeg
    D30BE233-894A-45A2-A05C-FD5B897CFC68.jpeg
    519 KB · Görüntüleme: 16
https://streamable.com/a9mrma yükledim yandan videosunu

Aslında yandan istememin sebebi kuşunuzun kuyruğuna bakmak istememdi. Yeterince açık belirtmemişim kusura bakmayın. Kuyruğu gözükecek şekilde çekip atar mısınız? Zaten sesinden yeterince açık ama yinede görmek istedim.
kuyruğu gözükecek şekilde paylaştım. şu an kaloriferin yanında üzerini açtığım an böyle üşüyor:(

Kuyruk sekmesi beklediğimden az.
Öncelikle veteriner imkanlarınızı zorlamanızı tavsiye ederim. Forumlardan test, tahlil yapamadığımız için sizin anlattıklarınıza göre tecrübe ve tahminler üzerinden ilerlenir ancak kuşlardan anlayan bir veteriner daha net teşhis koyacaktır.
Bense buradan size;
İvermektin içeren ense damlası kullanmanızı önerebilirim. 1-2 damlaya ihtiyacınız olacak. Veterinerlerde veya çevrenizde üretici veya deneyimli bir petshopcu varsa 1-2 damla rica edebilirsiniz. Kuşun ense tüylerini iyice ayırıp, ense derisine yalnızca bir damla damlatacaksınız. Damlattıktan sonra iyice yayılması için hafifçe ovalayabilirsiniz. Şayet bu uygulamayı yaptıktan sonra kuşta değişiklik olmazsa doksisiklin etkenli ilaç kullanmanız gerekecek gibi görünüyor.

Kuyruk sekmesi beklediğimden az.
Öncelikle veteriner imkanlarınızı zorlamanızı tavsiye ederim. Forumlardan test, tahlil yapamadığımız için sizin anlattıklarınıza göre tecrübe ve tahminler üzerinden ilerlenir ancak kuşlardan anlayan bir veteriner daha net teşhis koyacaktır.
Bense buradan size;
İvermektin içeren ense damlası kullanmanızı önerebilirim. 1-2 damlaya ihtiyacınız olacak. Veterinerlerde veya çevrenizde üretici veya deneyimli bir petshopcu varsa 1-2 damla rica edebilirsiniz. Kuşun ense tüylerini iyice ayırıp, ense derisine yalnızca bir damla damlatacaksınız. Damlattıktan sonra iyice yayılması için hafifçe ovalayabilirsiniz. Şayet bu uygulamayı yaptıktan sonra kuşta değişiklik olmazsa doksisiklin etkenli ilaç kullanmanız gerekecek gibi görünüyor.
çok teşekkür ediyorum, ilk dediğiniz ilacı hemen araştırmaya başlayacağım çevremde nerede bulabilirsem alacağım ikincisi söylediğiniz ilacı da bugün ne veterinerde bulabildim ne de eczanede. internetten bulabiliyor muyuz bir fikriniz var mı?

çok teşekkür ediyorum, ilk dediğiniz ilacı hemen araştırmaya başlayacağım çevremde nerede bulabilirsem alacağım ikincisi söylediğiniz ilacı da bugün ne veterinerde bulabildim ne de eczanede. internetten bulabiliyor muyuz bir fikriniz var mı?
Doksisiklin etkenli temin edebileceklerinizi aşağıya bırakıyorum. Öncelikle ilk dediğim uygulamayı yapınız. Merak etmeyin o uygulamayı doğru yaparsanız zarar gelmez ama faydalı olma ihtimali her zaman vardır.
IMG_20230209_000602.jpg

Doksisiklin etkenli temin edebileceklerinizi aşağıya bırakıyorum. Öncelikle ilk dediğim uygulamayı yapınız. Merak etmeyin o uygulamayı doğru yaparsanız zarar gelmez ama faydalı olma ihtimali her zaman vardır.
Ekli dosyayı görüntüle 66945
çok ama çok teşekkür ediyorum🙏🏻🥺 pazartesi ilk işim gidip bunları aramak olacak. umarım kuşuma iyi gelir de bir an önce iyileşir😭

Geri