Kuşum uçamıyor

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Melih123
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Melih123

Yeni Üye
1.5 ay önce falan muhabbet kuşum uçabiliyordu bir sabah baktım uçamıyor sol kanadını açıyordu veterinere götürdüm şişlik var ödem olmuş dedi terramycin krem sür geçer dedi sürdüm geçti şişlik ama hala uçamıyor uçmaya çalıştığında da iki kanadı birden acıyormuş gibi biraz durgunlaşıyor sonra topluyor kanadını, yemesinde içmesinde dışkısında sorun yok gibi. yardımcı olabilir misiniz

1.5 ay önce falan muhabbet kuşum uçabiliyordu bir sabah baktım uçamıyor sol kanadını açıyordu veterinere götürdüm şişlik var ödem olmuş dedi terramycin krem sür geçer dedi sürdüm geçti şişlik ama hala uçamıyor uçmaya çalıştığında da iki kanadı birden acıyormuş gibi biraz durgunlaşıyor sonra topluyor kanadını, yemesinde içmesinde dışkısında sorun yok gibi. yardımcı olabilir misiniz
ayrıca bazen gün boyu uyuyor, halsiz oluyor ve ara sırada kanatlarını titretiyor.

Ekli dosyalar

• 2fa33b48-06a2-4f1a-938a-e85078b84279.jpg
    2fa33b48-06a2-4f1a-938a-e85078b84279.jpg
    656 KB · Görüntüleme: 19
  • 581845f3-0eb0-4ea8-be9f-01313c33a607.jpg
    581845f3-0eb0-4ea8-be9f-01313c33a607.jpg
    650.6 KB · Görüntüleme: 18
kanatlarını açamıyor gibi uçmaya çalıştığında çırpıyor kanatlarını ama esnerken falan kanatlarını kaldıramıyor yarıya kadar esnetiyor

Dışkıda hastalık yok gibi, kuşun kanatlarınıda atar mısınız size zahmet

kanat altlarında şişlik yok gibi ama biraz düşük kanadı

Kanat düşüklüğü dışında sorun görmedim, kanadını kendi mi o şekilde koyuyor yoksa kendi isteği dışında mı oluyor

bazen topluyor genelde uçmaya çalıştıktan sonra daha çok salıyor hatta iki kanadı birden biraz düşüyor

sabah kafesini açmaya gittiğimde çok canlı oluyor ama öğlen saatlerinde durgunlaşıyor

Tecrübeli olanlar dönüş yapsınlar geçmiş olsun :)

Anlayanlar bakabilir mi veterinere sordum uçamaz artık dediler

Neden uçamazmış
ilk başta o veterinere götürmüştüm zaten neo-terramycin vermişti kullan geçer dedi kullanınca biraz düzelir gibi oldu biraz uçuyordu ama sonra yine uçamadı birdaha sordum bugün vitaminini falan veriyorsan yapıcak bişey yok artık böyle gider dedi nedenini bende bilmiyorum

Geri