Kuşum Uçamıyor

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan TEKA
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

TEKA

Yeni Üye
Merhaba benim yaklaşık 1.5 yaşında dişi muhabbet kuşum var.2-3 gün önce gece ben tuvalete gittiğimde odamın kapısı açık kalmış evimizdeki kedi de odaya gitmiş.Biraz hırpalamış yani kanatma yara vs. göremedim ama birkaç tüyü gitmiş kanadından.Ben ilk önce uçamadığını anlamadım omzumdaydı kafese gitmek istedi ve uçmaya çalıştı uçamadı o zaman fark ettim . pek elimi sevmiyor o yüzden biraz zorla elime aldım kanadında kan göremedim ama biraz bir kanadı biraz aşağıya doğru gitmiş.kuşum konuşuyor ,zıplıyor (kafeste pek fazla çıkarmadım uçamadığı için) .Uçmaya çalıştığında bir kanadını açıyor diğerini pek açamıyor.Kırık olsa bağırır konuşmaz diye düşündüm, 2 gün bekledim ama emin değilim.Veterin bize 7 km uzakta arabam yok kutuya koysam durmaz 1-2 saat sürer gitmem.Ben ne yapabilirim ? Eğer kırıksa yanlış kaynarsa diye korkuyorum.

Kırıksa veterinere götürüp sardırmanız gerekiyor. Kutuya koymanıza gerek yok kafesi arabaya yerleştirip götürün.

Gerçi araba yok demişsiniz. Otobüs falan vardır illa.Ev
Evet otobüs var ama kuşum çok hırçın yani durmaz bağırır birde kafes çok büyük gelir neredeyse papağan kafesi kadar var.Ama kırık olduğundan emin değilim yani neşesi yerinde konuşuyor zıplıyor yem yiyor vs. ama kanadı biraz aşağı doğru (yani 0.5 cm felan) bazı ilaçlar söylüyorlar kanadının altına sürün diye ama bilmiyorum başıma daha önce hiç gelmedi

Veterinere de daha önce hiç götürmedim nasıl bir veterinderdir bilmiyorum sitede egzotik hayvan yazıyor ama daha çok papağan fotoğrafı koymuşlar (tedavi ettikleri) muhabbet kuşu neredeyse hiç yok yaşadığım şehirde de maalesef bir tek bu veteriner egzotik hayvan yazmış,diğerleri hep kedi köpek bakıyor.

Veterinere de daha önce hiç götürmedim nasıl bir veterinderdir bilmiyorum sitede egzotik hayvan yazıyor ama daha çok papağan fotoğrafı koymuşlar (tedavi ettikleri) muhabbet kuşu neredeyse hiç yok yaşadığım şehirde de maalesef bir tek bu veteriner egzotik hayvan yazmış,diğerleri hep kedi köpek bakıyor.
Röntgen çekilmeden ne olduğunu bilemeyiz. Ama hiç uçamıyorsa kırık olma ihtimali var. İncinme durumunda olsa kanat çırpıyorlar. Kalıcı bir hasar kalmaması için acilen veterinere götürmelisiniz

Geri