kuşum uçamıyor

LimonveBıdık

Yeni Üye
Kuşum önceden 7 yumurta yapmıştı 1 ay üstündeydi hepsi boş çıktı. 1 yıl geçmeden sadece 1 tane yumurta yaptı sonradan kötü oldu yumurta sıkışması var sandık yağlanma çıktı şuan uçamıyor uzun süredir salıyoruz hep aynı ne yapmamız gerekiyor?

Kuşum önceden 7 yumurta yapmıştı 1 ay üstündeydi hepsi boş çıktı. 1 yıl geçmeden sadece 1 tane yumurta yaptı sonradan kötü oldu yumurta sıkışması var sandık yağlanma çıktı şuan uçamıyor uzun süredir salıyoruz hep aynı ne yapmamız gerekiyor?
Oncelikle gecmis olsun. Beslenmesi nasil ? Ucamiyorsa yag yapan yiyecekler tercih etmezseniz (keten tohumu gibi) iyi olur. Yaglanma oldugunu veteriner mi soyledi ? Resim koyabilirseniz belki bilgili arkadaslar daha iyi yardimci olur.

SM-G930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

kuş yemini yiyor kuş yine iyi sadece uçamıyor. yumurta sıkışması olduğunu düşündük kuşçuya gösterdik yağlanma olduğunu söyledi
Oncelikle gecmis olsun. Beslenmesi nasil ? Ucamiyorsa yag yapan yiyecekler tercih etmezseniz (keten tohumu gibi) iyi olur. Yaglanma oldugunu veteriner mi soyledi ? Resim koyabilirseniz belki bilgili arkadaslar daha iyi yardimci olur.

SM-G930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sarı kuşun cere rengi beyaz mı yoksa resimdemi öyle çıkmış . Eğer beyazsa o da dişidir.

Suluğuna 3-4 damla limon ,3-4 damla sirke damlatın dönüşümlu olarak.Yeşillik ve meyve ağırlıkli besleyin.Her fırsatta kuşunuzu cıkarin ve hareket ettirin uçmaya ucmaya iyice yağlanip kaybedersiniz mazallah.

Suluğuna 3-4 damla limon ,3-4 damla sirke damlatın dönüşümlu olarak.Yeşillik ve meyve ağırlıkli besleyin.Her fırsatta kuşunuzu cıkarin ve hareket ettirin uçmaya ucmaya iyice yağlanip kaybedersiniz mazallah.
yanındaki sarı kuşta erkek oda kilo ve solunum sıkıntısı çekiyordu veterinere götürdük kıvırcık vermeyin dedi arada ihsalda yapıyorlar diye vermiyorum düzenli olarak spor yaptırıyorum her 2 gün daha iyi uçuyor

sadece uçursam iyi olmazmı?

yanındaki sarı kuşta erkek oda kilo ve solunum sıkıntısı çekiyordu veterinere götürdük kıvırcık vermeyin dedi arada ihsalda yapıyorlar diye vermiyorum düzenli olarak spor yaptırıyorum her 2 gün daha iyi uçuyor

sadece uçursam iyi olmazmı?
Hocam uçurun bol bol çunku yağlanma ciddi problem.Arkadaşım bir kuşunu yağlanmadan dolayi kaybetti.Ara da sirke ve limon damlatmayi ihmal etmeyin zarari olmaz faydasi olur hocam.Solunum sıkıntisina gelince bir video yükleme imkaniniz varsa youtube yükleyip link atabilirsiniz.Kuyrukta titreme nefes alirken ses var mi ustalar bi baksın

ses geliyor mu nefes alırken...Yaglanma olan kus bende de var bitane salmada duruyor,Arada elle korkutup spor yaptırıyorum...Eşek sıpası tunege sinip kıcını kıpırdatmıyor tüm gün yoksa...

LG-M250 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Merhaba kuşunuzun son durumu nedir? Çözüm bulabildiniz mi?

Geri