Kuşum tuhaf uyuyor??

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan baloncuk
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

baloncuk

Meraklı Üye
Gençler iyi geceler benim mavişim so zamanlarda bir tuhaf uyuyor ya bir hastalığı mı var acaba bir arkadaş salla baş dedi ama bana pek öyle gelmedi sadece uyurken yatay duruyor aynen aşağıdaki şekilde 👇👇

Ekli dosyalar

• Screenshot_20210623_003043_com.android.gallery3d.jpg
    Screenshot_20210623_003043_com.android.gallery3d.jpg
    817 KB · Görüntüleme: 57
  • Screenshot_20210623_003034_com.android.gallery3d.jpg
    Screenshot_20210623_003034_com.android.gallery3d.jpg
    873.3 KB · Görüntüleme: 41
  • Screenshot_20210623_003024_com.android.gallery3d.jpg
    Screenshot_20210623_003024_com.android.gallery3d.jpg
    888.3 KB · Görüntüleme: 47
Gençler iyi geceler benim mavişim so zamanlarda bir tuhaf uyuyor ya bir hastalığı mı var acaba bir arkadaş salla baş dedi ama bana pek öyle gelmedi sadece uyurken yatay duruyor aynen aşağıdaki şekilde 👇👇
Sallabaş diyebilmek için uyuklama hali dışında kafasının sağa sola yatık durması gerekiyor. Ya da kafasını sürekli öne arkaya sağa sola hareket ettirmesi lazım. Benim kuşumda sallabaş var fotoğrafını ekliyorum buraya. Eşiyle anlaşabiliyor mu? Bazen kuşlar mutsuz oldukları zaman bu şekilde duruyorlar.
Bir de fotoğraftan fark ettim kafes altına ızgara alırsanız iyi olur bu şekilde dışkıyla temas halinde olup hastalıklara açık hale geliyorlar.

Ekli dosyalar

• 4DEAA20E-9DB0-48A0-9C7A-F47F85D4BDF9.jpeg
    4DEAA20E-9DB0-48A0-9C7A-F47F85D4BDF9.jpeg
    817.7 KB · Görüntüleme: 43
Bir de vitamin desteği, mama-yeşillik takviyesi yapıyor musunuz? Bunların da etkisi oluyor bu duruşa.

Sallabaş diyebilmek için uyuklama hali dışında kafasının sağa sola yatık durması gerekiyor. Ya da kafasını sürekli öne arkaya sağa sola hareket ettirmesi lazım. Benim kuşumda sallabaş var fotoğrafını ekliyorum buraya. Eşiyle anlaşabiliyor mu? Bazen kuşlar mutsuz oldukları zaman bu şekilde duruyorlar.
Bir de fotoğraftan fark ettim kafes altına ızgara alırsanız iyi olur bu şekilde dışkıyla temas halinde olup hastalıklara açık hale geliyorlar.
Yok böyle değil ızgarası var. Gece yürümedikleri için dışkı ile temas etmiyorlar sabah erken kalktığım için direkt peçeteyi alıyorum sadecee ızgara kalıyor altında. Normalde böyle değil gece uyurken böyle sadece

Vitamin veriyorum. Probiyotik de veriyorum düzenli olarak ama acaba bir problem mi var
Gün içerisinde bir problem görmüyorsanız hastalık yoktur, arkadaşın dediği gibi eşiyle anlaşabiliyor mu? Gün içerisinde kavgaya şahit oldunuz mu?

Gün içerisinde bir problem görmüyorsanız hastalık yoktur, arkadaşın dediği gibi eşiyle anlaşabiliyor mu? Gün içerisinde kavgaya şahit oldunuz mu?
Evet tospik yani dişi olan mavişten daha baskın 😔 ittirip atıyor bazen Mavişi salıncaktan ama çok ciddi kavgalarına şahit olmadım

Salıncak eğer bir tane ise kavga sebebi olabilir ya bir tane daha takın yada olanıda çıkarın derim

Ekli dosyalar

• Screenshot_2021-06-23-18-09-42-760_com.miui.gallery.jpg
    Screenshot_2021-06-23-18-09-42-760_com.miui.gallery.jpg
    520.9 KB · Görüntüleme: 28
Salıncak eğer bir tane ise kavga sebebi olabilir ya bir tane daha takın yada olanıda çıkarın derim
Benim erkek salıncak olmayınca tellerde uyuyor bir tane salıncak olunca da kavga çıkıyor o yüzden iki tane kullanıyorum 😂

Evet tospik yani dişi olan mavişten daha baskın 😔 ittirip atıyor bazen Mavişi salıncaktan ama çok ciddi kavgalarına şahit olmadım
Belki yine salıncak kavgası olmuştur, orda uyuyamadığı için öyle olabilir, bugün nasıl uyuyacak bir bakın, tekrar dönüş yapın olmazsa :)

Yaa geçmiş olsun konudan bağımsız merak ettim acaba iyileşecek mi iyileşiyor mu üzüldüm çok fotoğrafa

Yaa geçmiş olsun konudan bağımsız merak ettim acaba iyileşecek mi iyileşiyor mu üzüldüm çok fotoğrafa
Teşekkür ederiz 🥺 Maalesef 1 ay oldu herhangi bir gelişme yok. Antibiyotik ve vitamin kullanıyoruz dönüşümlü olarak. En kötüsü uçamıyor olması, içim gidiyor ama elden bir şey gelmiyor.

Teşekkür ederiz 🥺 Maalesef 1 ay oldu herhangi bir gelişme yok. Antibiyotik ve vitamin kullanıyoruz dönüşümlü olarak. En kötüsü uçamıyor olması, içim gidiyor ama elden bir şey gelmiyor.
Çok iyi baktığınıza eminim allah size bağışlasın onu internette tedavisinin olabileceğini görmüştüm veterinere götürmüşsünüdür muhakkak ama başka bi yerede gösterin umarım iyi olur ve sağlıklı olur🙏🏻🙏🏻

Geri