Kuşum tüylerini yoluyor

Melike Gül...

Yeni Üye
Evet kuşum tüylerini yoluyor. Bu sorun için iki kere veterinere gittik. Veterinere gitmeden önce çok tüyünü yoluyordu resmen 10 dakika da bir tüyünü yoluyordu. Aşağıya veterinere götürmeden önceki fotoğrafını paylaşıyorum.
7EFDDF29-AF8C-4B6A-88E0-21763EB081D1.jpeg

Evet bu şekildeydi. Özellikle banyo yaptığında daha çok belli oluyordu.
Veterinere gittiğimde veteriner bit ve parazit olma ihtimaline karşı ensesine ilaç damlattı ilk önce ferahlamış gibiydi rahat rahat kaşıyordu tüylerini ama birkaç gün sonra yine tüylerini yolmaya başladı. 1 hafta sonra tekrar veterinere götürdük. O ensesine damlattığı ilaçtan tekrar damlattı. İlacı ilk damlattığında kafesin altına küçük küçük siyah şeyler dökülüyordu. Açıkçası bit olduğunu düşünmüyorum çünkü bunlara yakından baktığımda hiç bite benzemiyorlardı zaten üstte attığım fotoğrafa dikkatli baktığınızda vücudunda küçük siyah şeyler görebilirsiniz. Ya şöyle diyim bu siyah şeyler hareket etmiyor oldukları yerde duruyor aynı kabuklaşmış yaraya benziyorlar.
EF753920-80FE-4A9B-AC6F-61E9946B18F5.jpeg
1EDCEC35-CACD-4E7B-A5DD-B5585EBA8EC5.jpeg

Buda şimdiki hali ve hala tüylerini yoluyor. Ne yapabilirim. Lütfen yardım edin. Artık napcamı şaşırdım resmen. Hani az ilgileniyorsun diyorsanız elimde bile tüyünü yoluyor o derece. Hatta videoya bile çektim onuda yükleyeceğim. Belki tek kuş olduğu için bunalıma giriyordur dedik arkadaş aldık ama yok yine yoluyor. Veteriner ilacı damlattıktan sonra birkaç gün pek tüyünü yolmuyor ama sonra tekrar yoluyor ve bildiğim kadarıyla bu tür ilaçlar iki kereden fazla kullanılmaz kuşuma bir hafta arayla iki kere uyguladık şimdi hala tüylerini yoluyor ama eskiye kıyasla daha az ama yinede yoluyor bu aralar başka yerlerini de yolmaya başladı.
https://streamable.com/j4k7qy
Buda videosu

Geri