Kuşum Tüylerini Yoluyor

Ececetin57

Yeni Üye
Merhaba
Muhabbet kuşumun tüyleri yok ve çıkmıyordu dökülüyor zannediyordum. Fakat babam tüylerini yolup attığını görmüş. Kuşumun stresleneceği bir durum yok. Keyfi yerinde sebebi nedir veya ne yapmalıyım? (Tüy olmayan yerler boynunun altı kafasının üstü ve dahada yavaş yavaş tüy olmayan yerler artmakta) :Şaşkın:

Benim kuşumda kendini kaşırken tüylerini yoluyormuş gibi tüyler düşer. Dökülen yerlerden yeniden tüy çıkıyorsa tüye girmiş olabilir.

O zaman kuşunuz streste. Strese girmesine sebep olan faktörleri düşünün. Eşi var mı tek mi?

O zaman kuşunuz streste. Strese girmesine sebep olan faktörleri düşünün. Eşi var mı tek mi?
Tek fakat kuşum çok mutlu 1.5 yıldır benimle ve ne hasta oldu nede üzgün gördüm onu streslenecek durumda yok tabiiki eşi yok diyeyse bilemem. Ben bunları yazarken bile ötüyor şuan.

Dişi mi erkek mi? Odada ses faktörü var mı? Ben evd olmadığım zamanlarda kuşlarım yalnızlık hissiyatına kapılmasınlar diye radyo açar giderim. Onlar için güzel bir ses kaynağı oluyor mesela.

Dişi mi erkek mi? Odada ses faktörü var mı? Ben evd olmadığım zamanlarda kuşlarım yalnızlık hissiyatına kapılmasınlar diye radyo açar giderim. Onlar için güzel bir ses kaynağı oluyor mesela.
Dişi. Öğrenci olduğum için günün yarısı okulda geçsede ilgiyi eksik etmemeye çalışıyorum. Evde Radyo yok fakat dediğiniz gibi gerçekten kuşumu mutlu edecekse veya yolma sorunumu azaltacaksa denerim. Görseli ekledim sadece orası değil bazı yerlerdede tüyler azalmaya başladı fakat orada hiç yok.

Ekli dosyalar

• IMG-20190209-WA0089.jpeg
    IMG-20190209-WA0089.jpeg
    1.1 MB · Görüntüleme: 34
Kuşunuz kızışmış ayrıca. Eş alırsanız çok mutlu olur. Radyoyu deneyin.

Dişi. Öğrenci olduğum için günün yarısı okulda geçsede ilgiyi eksik etmemeye çalışıyorum. Evde Radyo yok fakat dediğiniz gibi gerçekten kuşumu mutlu edecekse veya yolma sorunumu azaltacaksa denerim. Görseli ekledim sadece orası değil bazı yerlerdede tüyler azalmaya başladı fakat orada hiç yok.
Aynen arkadaşa katılıyorum baya kızışmış ceresinden anlayabilirsiniz. Eş alırsanız iyi olur ;)

Geri