Kuşum tünekte durmuyor

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan 06TR40
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

06TR40

Yeni Üye
Merhaba, Yeni Bir Kuş Aldım. 2 3 Gündür Hep Tüneklerdeydi Fakat Bu Sabahtan Beri Sürekli Izgarada Geziyor. Ben Yanına Gidince Bazen Tüneklere Zıplıyor Fakat Ben Gider Gitmez Izgaraya Atlıyor Tüneklerdemi Sorun mu Vardır Sizce?

SM-A207F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

yavru kus aldıysanız böyle seyler normal olabiliyor saglıgında ve hareketlerinde bi anormallik yoksa kendi haline bırakın sadece ızgaradadışkısını yememesine dikkat edin

Merhaba, Yeni Bir Kuş Aldım. 2 3 Gündür Hep Tüneklerdeydi Fakat Bu Sabahtan Beri Sürekli Izgarada Geziyor. Ben Yanına Gidince Bazen Tüneklere Zıplıyor Fakat Ben Gider Gitmez Izgaraya Atlıyor Tüneklerdemi Sorun mu Vardır Sizce?

Yeni aldığınız için korkudan orda duruyor olabilir

Yavru kuşlarda görülen bir durumdur bu, henüz tünekte durmaya alışamamış veya bacakları yeterince güçlenmemiş olabilir, zamanla alışacaktır. Eğer tünek olarak kafesle birlikte gelen plastik tünekleri kullanıyorsanız, ahşap tüneklerle değiştirmenizi tavsiye ederim. Plastik tünekler zamanla kuşların ayaklarında mantar, yara oluşturabiliyor ve eklemlerde (ayak eklemlerinde) rahatsızlıklara yok açabiliyor.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Yavru kuşlarda görülen bir durumdur bu, henüz tünekte durmaya alışamamış veya bacakları yeterince güçlenmemiş olabilir, zamanla alışacaktır. Eeğr tünek olarak kafesle birlikte gelen plastik tünekleri kullanıyorsanız, ahşap tüneklerle değiştirmenizi tavsiye ederim. Plastik tünekler zamanla kuşların ayaklarında mantar, yara oluşturabiliyor ve eklemlerde (ayak eklemlerinde) rahatsızlıklara yok açabiliyor.
Kuşu aldıktan 1 2 ay sonra değiştirin alışsın tüneklere dediler şimdi almamı tavsiye ediyor musunuz?

Kuşu aldıktan 1 2 ay sonra değiştirin alışsın tüneklere dediler şimdi almamı tavsiye ediyor musunuz?

Alabilirsiniz bir sorun olmaz, yavru kuşların ayakları oldukça hassas olur dolayısıyla ayak altları kolaylıkla yara olabilir.

Geri