Kuşum tüm kursağını boşalttı, halsiz gözüküyor

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan neon
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

neon

Meraklı Üye
Merhaba
Kuşum on dakika önce omzuma geldi, 10 tane falan yem kustu. Aramız fazla iyi olduğu için acaba kur olarak falan mı yapıyor diye düşündüm.
Şimdi de tüm kursağını boşaltmış, kanatlarını açıyor çok yorgun gözüküyor
Dışkı resmini ve anlık videosunu yüklüyorum
Ne yapmam gerekiyor şu an sadece etrafa bakıyor kusma bitti, sanırım kursakta yemek kalmadı.
Kustuklarını özellikle kokladım, koku yok gibi

Ekli dosyalar

• AC4FF7FB-6475-4CAF-9FB2-FBD941F70114.jpeg
    AC4FF7FB-6475-4CAF-9FB2-FBD941F70114.jpeg
    740.6 KB · Görüntüleme: 7
  • 95B07B97-32C3-46A0-8AD6-78D7116038A8.jpeg
    95B07B97-32C3-46A0-8AD6-78D7116038A8.jpeg
    588.3 KB · Görüntüleme: 7
hâlâ çok bitkin gözüküyor :.(

Yemliğine inip yemek yemiş yeniden kustu

kuşçuyu aradık kuş kumu yesin dedi
Onu da kustu

lütfen acil lütfen.......

Kusma kuşu yoruyor halsiz olması gayet normal, bu gün yumuşak gıdalar vermeye özen gösterin (Haşlanmış yumurta sarısı, ıslatılmış tahıllar v.b)
Hocam çok sarsılarak kusuyor, flooda bakarsanız
Kustuktan sonra yeme inmiş yediklerini de kustu
Kuşçu tavsiyesiyle kuş kumu verdik onu da baya kustu

şu an yumurta mı verelim? Daha sabah yemişti biraz

ne gibi bir yol izleyelim, çok tedirginim :(((

Haşlanmış yumurta verin sorun olmaz,

Üşütmüş olabilir, fazla yem tüketmiş olabilir, tohum dışında başka bir gıda yada takviye aldıysa bundan kaynaklı olabilir. Genel itibari ile başka semptomlar yoksa ciddi bir sorun olduğunu sanmıyorum. Dışkılar normal.
Çok yemiş sanırım, ilk kustuğu yemleri minicik kursağına nasıl sıkıştırdı inanamıyorum. İyi şu an, yem yemek istiyor deli danalar gibi, dans edip ıslık çalıyor. Bunu yazarken de takla atmaya başladı. İnşallah yokluğuyla sınanmam, gözyaşı ve korku bir geceydi. Neyseki sıpanın keyfi yerinde, şükür. :’)
Tekrarlanmaz inşallah

Çok yemiş sanırım, ilk kustuğu yemleri minicik kursağına nasıl sıkıştırdı inanamıyorum. İyi şu an, yem yemek istiyor deli danalar gibi, dans edip ıslık çalıyor. Bunu yazarken de takla atmaya başladı. İnşallah yokluğuyla sınanmam, gözyaşı ve korku bir geceydi. Neyseki sıpanın keyfi yerinde, şükür. :’)
Tekrarlanmaz inşallah
Çok geçmiş olsun, görünce çok üzüldüm. Çok yediği için hepsini sindiremeyip kusmuş evet. Neyse ki bununla kalsın, başka bir şey olmasında.

Geri