Kuşum Sebepsiz Yere Yem Döküyor

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan alph
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

alph

Onursal Üye
Kuşum inadına alıyor yemleri kafesine saçıyor. Dün farkettim dedim herhalde yemdendir gittim daha önceden yediği yemden aldım yine saçtı. Yemlikten dışarı mı çıkmaya çalışıyor acaba diye düşündüm ama farklı bir yemlik kullandığımda da aynı hareketi yapmaya devam etti. Yakın zamanda kavga ediyorlar diye yuvalıklarını çıkartmıştım kafeslerini de yakın zamanda ayıracağım belki de yuvalığını çıkarttım diye yapıyordur dedim. Yuvalığını taktım yine aynı şekilde yemi döküyor. Yani aklıma artık çözüm yolu gelmiyor ne yapacağım ne edeceğim bilmiyorum. Akıllı yemlik kullan demeyin kuş akıllı yemlikten nefret ediyor gördüğü gibi isterse içi sırf yulaf dolsun her yere saçıyor döküyor yemleri.

Kuşunuz yemleri kıramıyor olabilir veya size küsmüş olabilir isterseniz veterinere götürün veya size küstüyse güvenini tekrar kazanmaya çalışın.

Kuşunuz yemleri kıramıyor olabilir veya size küsmüş olabilir isterseniz veterinere götürün veya size küstüyse güvenini tekrar kazanmaya çalışın.
Bana küs değil aksine beni gördüğünde yerinde duramaz. Dışarıya çıktığında omzumdan ayrılmaz. Yemlerı kıramıyor değil darıdan çok daha sert olan yulafı kırıyor.

Dışarı çıkmak içindir. Eşe alışması için uzun süre çıkarmadıysanız bu davranışı gösterir.

Belki de ata topraklarını(Avustralya) özlemiştir.:)
Eşi ile ilgili bir sorun olabilir mi ? Belki istemiyordur.
Eşi onun aslında çocukluk aşkı. 1 yıla yakındır beraberler ama erkek kuşum şuan da kızıştı ama dişi kuşum çiftleşmek istemiyor. Ayırcaktım onları ama henüz kafes alamadım. Sorun erkekle ilgili olabilir ama haklısınız benim de aklıma başka bir sebep gelmiyor.

Kızışmış kuş yem saçar yemliği aşağı düşürür mama asarsin aşağı atar bence kızışma belirtisi

Kızışmış kuş yem saçar yemliği aşağı düşürür mama asarsin aşağı atar bence kızışma belirtisi
Bu kuş tek değil. 1 yılı aşkındır eşi var. Onsuz da yapamaz çok severler birbirlerini ama bu aralar erkek çiftleşmek istiyor 7/24 kur yapıyor ama dişi kuş çiftleşmek istemiyor.

Geri