Kuşum sanırım hasta ağzından beyaz köpük çıkıyor

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Bet4141
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Bet4141

Yeni Üye
Muhabbet kuşum sanırım hasta sürekli hapşırıyor gibi yapıyor ağzından beyaz köpük çıkıyor. Dışkısını çok küçük yapıyor
https://streamable.com/j3npt0

Sık sık kusma varsa,kusmuğu salyalı ve kötü kokulu ise ağzı kötü kokuyorsa,iştah enerji kaybı,zayıflama varsa,halsizlik varsa vakit kaybetmeden kanatlı veterinerine götürmelisiniz.

Sık sık kusma yok sadece bir kere gördüm kötü bi koku da özellikle ağzından almadım enerjisinde de bi sıkıntı yok bi kaç hafta önce sadece 1 gr verdi şuan 51 gr

Köpüklü kusması normal değil bence. Kursak mantarı başlangıcı olabilir.

Kanatlı veterinerine götürmeniz en iyisi olur. Hangi şehirde ikamet ediyorsunuz? Size veteriner önerelim.

Ne zamandır hasta? Aniden gelişen bir olaysa zehirlenme de olabilir veya sıcak hava çarpması. Iğdır'da kanatlı veterineri bilmiyorum ama kuşlara bakan bir veterinerine muayene ettirin.

Sadece bugün gördüm hava çok sıcak zehirlenme olabilecek farklı bir şey hiç yemedi. Burada çok güvenilir bi veteriner yok o yüzden gitmeye de korkuyorum açıkçası

Sadece bugün gördüm hava çok sıcak zehirlenme olabilecek farklı bir şey hiç yemedi. Burada çok güvenilir bi veteriner yok o yüzden gitmeye de korkuyorum açıkçası

Yeminiz bayat olabilir mi veyahut vitamin vs kullandı iseniz? Yem ve su harici yediği bir şey oldu mu? İçme suyu olarak ne veriyorsunuz? Çeşme suyu verilmez mesela. Evde çiçek tırtıklamış olabilir mi kontrol ettiniz mi?

Size önerdiğim veterinerler genellikle kuş sahipleri tarafından memnun kalınmış yerler, eğer ciddi bir rahatsızlığı varsa bu şekilde evde daha kötü olur. Vakit kaybetmeden götürmeniz en iyisi.

Çeşme suyu hiç kullanmadım ama yemi bayatlamış olabilir kavanozun dibinde kalan yemi koydum ama hep kavanozda sakladım yemini de neşelikanatlardan alıyorum geldiği gibi kavanozda saklıyorum, çiçek tırtıklayabileceği yerde değil

Merhaba ben bugün içim rahat etmediği için yine de veterinere gittim ama dünden beri de kusma davranışını gözlemlemedim veteriner de kursak iltihabı olabileceğini söyledi nidazol kullanabilirsiniz dedi yoğurt suyu da tavsiye etti bu şekilde başlayayım mı size de danışmak istedim. Güncel hali bu şekilde https://hizliresim.com/4wzafr7

Merhaba ben bugün içim rahat etmediği için yine de veterinere gittim ama dünden beri de kusma davranışını gözlemlemedim veteriner de kursak iltihabı olabileceğini söyledi nidazol kullanabilirsiniz dedi yoğurt suyu da tavsiye etti bu şekilde başlayayım mı size de danışmak istedim. Güncel hali bu şekilde https://hizliresim.com/4wzafr7
En iyisini yapmışsınız. Bence bugün suyuna yoğurt suyu ekleyin 2-3 damla. Birkaç saat sonra temiz su koyun ve ertesi gün de ilaca başlayın. Veteriner nasıl kullanacağınızdan bahsetti mi?

1 litre su içerisine şuruptan 3 ml enjektörle çekip katın. Her gün su kabının yarısına kadar normal su koyup, içerisine 5 damla olacak şekilde bu karışımdan damlatın. Önce 3 düzelmez ise 7 güne kadar bu şekilde devam edin. İlaçtan 2-3 saat sonrasında yoğurt suyu da verebilirsiniz.
Veteriner bu şekilde anlattı

1 litre su içerisine şuruptan 3 ml enjektörle çekip katın. Her gün su kabının yarısına kadar normal su koyup, içerisine 5 damla olacak şekilde bu karışımdan damlatın. Önce 3 düzelmez ise 7 güne kadar bu şekilde devam edin. İlaçtan 2-3 saat sonrasında yoğurt suyu da verebilirsiniz.
Veteriner bu şekilde anlattı
Tamamdır, yoğurt suyunu ister şimdi ister ilaçtan sonra verin, fark etmez. Ama ilaçla birlikte vermeyin ve yoğurt suyu ile ilaç arasında en az 2-3 saat olmalı. Geçmiş olsun...

Geri