kuşum sağ gözünü sürekli tüneğe kafes tellerine sürterek kaşıyor

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan mesutk
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

mesutk

Yeni Üye
Merhaba, Erkek kuşum bir hafta önce kafeste kafası sağa yatık olarak durduğunu farkettim bir hastalık olabilir diye dişi kuşu ayırdım daha sonra takip ettim gözünde problem olduğunu düşünerek veterinere götürdüm muayeneden sonra görmede bir problem olmadığını söyleyim antibiyotik tedavisi verdi tedaviye devam ediyorum bu sırada kuşum sağ gözünü sürekli tüneğe kafes tellerine sürterek kaşıyor bunun içinde veteriner terramycin göz merhemi kullanmamı söyledi onu da kullanıyorum henüz bir düzelme olmadı sıkıntılı göze telefonun kamerası ile yaklaştırıp baktığımda göz merceğinde bir katmanda yırtık tarzı birşey olduğunu gördüm resimde belli oluyor bu geçici yada tedavi edilir birşeymidir ilaçları kullanmaya devam etmelimiyim.

Merhaba, Erkek kuşum bir hafta önce kafeste kafası sağa yatık olarak durduğunu farkettim bir hastalık olabilir diye dişi kuşu ayırdım daha sonra takip ettim gözünde problem olduğunu düşünerek veterinere götürdüm muayeneden sonra görmede bir problem olmadığını söyleyim antibiyotik tedavisi verdi tedaviye devam ediyorum bu sırada kuşum sağ gözünü sürekli tüneğe kafes tellerine sürterek kaşıyor bunun içinde veteriner terramycin göz merhemi kullanmamı söyledi onu da kullanıyorum henüz bir düzelme olmadı sıkıntılı göze telefonun kamerası ile yaklaştırıp baktığımda göz merceğinde bir katmanda yırtık tarzı birşey olduğunu gördüm resimde belli oluyor bu geçici yada tedavi edilir birşeymidir ilaçları kullanmaya devam etmelimiyim.

Öncelikle geçmiş olsun. Kaç gün oldu kremi kullanali. Kaşınma var diyorsunuz gentagut göz damlası da temin edebilirsiniz. Sabahlari birer damla akşamları da göz kremi teramisin i sürün. Ve ışıkları kapatın. Uyku moduna geçsin ki göze temas olmasın. 5 gün kullanıldığında iyi gelecektir 🙏🏻

3 gün oldu kullanmaya başlayalı gentagut göz damlası var veteriner söylemediği için kullanmadım tarif ettiğiniz şekilde 5 güne mi tamamlayayım yoksa 5 gün daha mı kullanayım ?

Aslında süresi 7 gün diyorlar ama bazen 5 gün de yeterli oluyor. Siz bu akşam dan itibaren göz damlası da damlatin. 3-4 gün kremle birlikte kullanın.

Yani şimdi gündüz göz damlası damlatin.gece de krem. Geçmiş olsun 🙏🏻

teşekkür ederim farklı forumlardada sordum durumu salmonella/sallabaş olmuş dediler sizce öyle bir durum varmıdır ?

teşekkür ederim farklı forumlardada sordum durumu salmonella/sallabaş olmuş dediler sizce öyle bir durum varmıdır ?
Sallabaş sinirsel bir rahatsizlik. Kafasını sürekli oynatıp durur. Sizin kusunuzda istemsizce kafasını mi oynatıyor.

hayır kafa oynatma yok sadece kafa resimdeki gibi duruyor

Geri