Kuşum sağ ayağına basamıyor

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Nurt
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Tamamdır ama o kadar büyük değil max 3 aylık yavrunuz ayrıca her kuş uçmayı bilir bu içgüdüsel birşeydir o konuda katılmıyorum

HUAWEI VNS-L31 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ekli dosyalar

• _20180311_150716.JPG
    _20180311_150716.JPG
    2 MB · Görüntüleme: 30
Erkekmiş kerata [emoji6] sağlıklı beslemeler eğitimi güzel olur henüz yavru bol eğlenceler dilerim

Erkekmiş kerata [emoji6] sağlıklı beslemeler eğitimi güzel olur henüz yavru bol eğlenceler dilerim

Çok teşekkür ederim :) ama bu ara neden bu kadar hırçınlaştı anlamadım. Bir anda her yeri kemirmeye başladı, ısırma huyu yoktu hiç. Bir de normal ötmek yerine çoğunlukla ciyaklıyor kuş.

Çok teşekkür ederim :) ama bu ara neden bu kadar hırçınlaştı anlamadım. Bir anda her yeri kemirmeye başladı, ısırma huyu yoktu hiç. Bir de normal ötmek yerine çoğunlukla ciyaklıyor kuş.
Açıkçası dikkatli bakınca ben dişi olduğunu düşünüyorum ama tam emin olamadım son fotoğrafta da erkeğe benzettim mesela ama ne bilim şuan net değil cinsiyeti erkek kuşlar melodili farklı farklı şekilde öter ve uzun öter dişiler ise kısa sert ve genellikle birbirine benzer sesler çıkarır

Kemirme hırçınlaşma ciyaklama eğer bir rahatsızlık yoksa dişilerde olur genelde yavru kuş alırken ceresi tek renk olan yavru alın ceresi ya koyu mor ya mavi olsun bu cinsiyetler nettir kafanız da rahat eder

Kemirme hırçınlaşma ciyaklama eğer bir rahatsızlık yoksa dişilerde olur genelde yavru kuş alırken ceresi tek renk olan yavru alın ceresi ya koyu mor ya mavi olsun bu cinsiyetler nettir kafanız da rahat eder

İki resim daha çektim.

Ekli dosyalar

• _20180311_153218.JPG
    _20180311_153218.JPG
    1.9 MB · Görüntüleme: 18
  • _20180311_152951.JPG
    _20180311_152951.JPG
    1.8 MB · Görüntüleme: 23
Valla dişiye benzettim ne yalan söyliyim. resimdeki örnek gibi çeker misiniz cereye odaklanın ekrana tıklayarak
4af2d74a06ba15fe03a8359643c05c86.jpg

maşallah çok sevindim iyileşmiş olmasına:):) Belki hasta zamanindakinilgi ve alakadan simarmis olabilir.Veya kemirmeyi isirmayi kesfettikleri bir dönem var belmi o donemdedir.Korkutmadan uyarirsaniz engelleyebilirsiniz belki.Ama bende biraz disiye benzettim.eger dişi ise normal.Değil ise diğer belirttigim sebebler olabilir diye düşünüyorum

kuş bana da dişi gibi geldi. MeHeDe hocamın da dediği gibi max 3 aylık. o kesin. ama ceredeki deliklerin etrafındaki beyazlıklar dişi olduğunu düşündürüyor

Teşekkür ederim yorumlarınız için. Sizin gösterdiğini gibi malesef çekemedim, tek elimle o şekilde tutup fotoğraf çekmek bir hayli zor. En son çekebildiğim bu. Hayır o değil kuşçağız oğlum diye seviyorum geldiğinden beri kimlik karmaşasına girecek şimdi :D

Ekli dosyalar

• _20180311_183100.JPG
    _20180311_183100.JPG
    1.7 MB · Görüntüleme: 24
burdakilerden en çok hangisine benziyor acaba

Ekli dosyalar

• cinsiyet-tablosu.jpg
    cinsiyet-tablosu.jpg
    38 KB · Görüntüleme: 20
bide burda

Ekli dosyalar

• 8cda81fc7ad906927144235dda5fdf15_1263652652.jpg
    8cda81fc7ad906927144235dda5fdf15_1263652652.jpg
    23.5 KB · Görüntüleme: 21
Teşekkür ederim yorumlarınız için. Sizin gösterdiğini gibi malesef çekemedim, tek elimle o şekilde tutup fotoğraf çekmek bir hayli zor. En son çekebildiğim bu. Hayır o değil kuşçağız oğlum diye seviyorum geldiğinden beri kimlik karmaşasına girecek şimdi :D

bu fotoğraf ile dişi olduğuna dair düşüncem daha da kuvvetlendi. muhtemelen bir süre sonra ceresi komple beyaza dönecek. erkek kuşlar genelde 5-6 aydan itibaren ele ya da farklı nesnelere kur yapmaya, çiftleşme hareketleri yapmaya, yem kusmaya başlarlar. birkaç ay sonra bunlar da başlamazsa ve ceredeki değişim beyaza doğru giderse dişi olduğuna emin olursunuz. bu fotoğraftan da net bir şey söyleyecek ustalar vardır. isterseniz ayrı bir konu açın cinsiyet tahmini için daha fazla kişi yardımcı olur.

Kuşunuz dişi [emoji4] sağlıklı beslemeler dilerim max 3 aylık net ve son cevap

Arkadaşlar internetteki fotoğraflar dişi ve erkekler için kızışmış kuşların fotoğrafı var onlar sizi yanıltır. Cinsiyetten emin olarak sahiplenmek istiyorsanız net renk olan yavru veya yetişkin kuş alın ceresi ya mavi ya mor olsun ara tonlar hep yanıltır. Cinsiyet tayininde net bir ayrım var ki o da; cere rengi açık tonlarda olan kuşlar dişi, koyu olan kuşlar erkektir. Net mavi net mor erkek, açık mavi açık mor dişi. Sadece painted kuşlarda ilk başlarda cere rengi kesin olmaz o yüzden painted yavrularda 3.aydan itibaren cinsiyet net olarak anlaşılır bu bilgiyi de buraya bırakıyorum lazım olan herkes kullansın [emoji6]

Arkadaşlar internetteki fotoğraflar dişi ve erkekler için kızışmış kuşların fotoğrafı var onlar sizi yanıltır. Cinsiyetten emin olarak sahiplenmek istiyorsanız net renk olan yavru veya yetişkin kuş alın ceresi ya mavi ya mor olsun ara tonlar hep yanıltır. Cinsiyet tayininde net bir ayrım var ki o da; cere rengi açık tonlarda olan kuşlar dişi, koyu olan kuşlar erkektir. Net mavi net mor erkek, açık mavi açık mor dişi. Sadece painted kuşlarda ilk başlarda cere rengi kesin olmaz o yüzden painted yavrularda 3.aydan itibaren cinsiyet net olarak anlaşılır bu bilgiyi de buraya bırakıyorum lazım olan herkes kullansın [emoji6]

hocam dediğin doğru ama bazen de belli olmuyor işte. benim kuş muhtemelen lutino taşıyıcı erkek. 1,5 yaşına geldi ceresi mordan hafif pembeye döndü :) ilk zamanlar kafay yiyecektim erkek değil mi bu diye :)) sağolsun birkaç ay sonra elimle girdiği yakın ilişki soru işaretlerini ortadan kaldırdı. dediğin gibi net renklere yönelmek lazım ama bazen istisnalar da çıkabiliyor.

hocam dediğin doğru ama bazen de belli olmuyor işte. benim kuş muhtemelen lutino taşıyıcı erkek. 1,5 yaşına geldi ceresi mordan hafif pembeye döndü :) ilk zamanlar kafay yiyecektim erkek değil mi bu diye :)) sağolsun birkaç ay sonra elimle girdiği yakın ilişki soru işaretlerini ortadan kaldırdı. dediğin gibi net renklere yönelmek lazım ama bazen istisnalar da çıkabiliyor.
Lutino dediysen orda durcaksın [emoji6] lutinolarda farklı olur o normal benim bahsettiğim normal kuşlarımız için lutino ve albino hariç

Teşekkür ederim cevaplarınız için, erkek istiyordum biraz üzüldüm şimdi. Artık o kadar zaman geçirdik geri vermeye de kıyamam, nasibi böyleymiş.

Teşekkür ederim cevaplarınız için, erkek istiyordum biraz üzüldüm şimdi. Artık o kadar zaman geçirdik geri vermeye de kıyamam, nasibi böyleymiş.
Sağlıklı beslemeler bol eğlenceler

Geri