Kuşum sağ ayağına basamıyor

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Nurt
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Nurt

Yeni Üye
Biliyorum bu konuda fazlasıyla başlık açıldı ama dostlar gerçekten yardıma ihtiyacım var. 2 gündür bende olan yavru bir erkek muhabbet kuşum var. Aramız gayet iyiydi. Ben sabah 8 akşam 5 çalışıyorum. Bugün eve biraz erken geldim normalde tünekten inmeyen kuş yerde öylece oturuyordu. Bir iki seslendim pek ses vermedi sonra gagasıyla kapıya doğru geldi açınca da uçtu dışarı, elime aldığımda sağ ayağının tutmadığını fark ettim biraz gözlemledim ayağı boşta duruyor kavramıyor her yere gagası ve kanatlarıyla gitmeye çalışıyor, parmağıma gagasıyla destek alıp çıkıyor. Bunun dışında normalde çok fazla hiperaktif değildir gayet sakin durur; bugün enterasan şekilde sürekli dışarı çıkmak istiyor. İçeri sokarken elimi ısırdı ilk kez içeri soktum fakat rahat durmuyor yarım saattir kafesin içinde ordan oraya atlıyor, kapıyı biraz aralayınca hemen çıkmaya çalışıyor. Bir kaç izin verdim ama dengeli uçamadığı için izin vermiyorum şimdi ayağı sakat diğerine de bir şey olur mu diye ama içerde öyle çırpınmasına da dayanamıyorum. Yarın ya da cumartesi günü veterinere götüreceğim fakat o zamana kadar ne yapmam gerek, nasıl ilgilenmeliyim daha önce hiçbir tecrübem olmadı lütfen yardım edin.

Ayağını kalça kısmına kadar kontrol eder misiniz morarma var mı?

HUAWEI VNS-L31 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ayağını kalça kısmına kadar kontrol eder misiniz morarma var mı?

Bunun için elime almam gerek sanırım ama elime alamıyorum kapıyı açtığım anda dışarıya fırlıyor kuşum nasıl kontrol edebilirim?

Kapıyı yarım açıp elinizi o şekilde uzatın içeri.Kolunuzla da kapıyı kapatmış olursunuz bu şekilde

Yarım açma tavsiyesi geldi zaten sabırla zamanla olur korkutmayın sizden kopmasın

Kapıyı yarım açıp elinizi o şekilde uzatın içeri.Kolunuzla da kapıyı kapatmış olursunuz bu şekilde

Teşekkür ederim dediğiniz gibi yaptım, görebildiğim kadarıyla iki ayak arasında bir renk farkı yok gibi, ikisi de pembemsi duruyor.

bir resmini atsanız aslında hem elinizdeyken hemde bırakarak nasıl bastığını görmemiz adına.Kafesin de de çekseniz olur.

Yarım açma tavsiyesi geldi zaten sabırla zamanla olur korkutmayın sizden kopmasın

Geldiğinden beri hiç korkak bir kuş değildi uzun süre sonra ilk kez yaklaşınca iki saniye çekinir sonra hemen alışırdı
bir resmini atsanız aslında hem elinizdeyken hemde bırakarak nasıl bastığını görmemiz adına.Kafesin de de çekseniz olur.

Çok teşekkür ederim ilginize şu an kafesin içine döktüğü yemleri yedi yine ordan oraya uçup duruyor yakalayabilirsem atıyorum hemen.

Geldiğinden beri hiç korkak bir kuş değildi uzun süre sonra ilk kez yaklaşınca iki saniye çekinir sonra hemen alışırdı

Çok teşekkür ederim ilginize şu an kafesin içine döktüğü yemleri yedi yine ordan oraya uçup duruyor yakalayabilirsem atıyorum hemen.

Ekli dosyalar

Ayağında çıkık olabilir yarın veterinere gidin mutlaka

Ayağında çıkık olabilir yarın veterinere gidin mutlaka

Teşekkür ederim yarın gideceğim zaten peki bugün ve yarın gidene kadar yapmam gereken bir şey var mı? Çünkü yine ordan oraya uçuyor kafesin içinde çıkmak istiyor başka bir yerine de zarar verecek diye korkuyorum.

Üzerini ışık geçirmeyen bir örtüyle kapatın sessiz ama sıcak olan bir odaya alın uyusun dinlensin şimdilik

Tavuk karası vardır kuşlarda ışığı görmezse uyku moduna geçer en azından dinlenmiş olsun

Yarın giderken de sıcak soğuk geçişlerinde dikkat edin bir de soğuk almasın

Üzerini ışık geçirmeyen bir örtüyle kapatın sessiz ama sıcak olan bir odaya alın uyusun dinlensin şimdilik

Tamam hemen yapıyorum. Bir de son bir şey soracağım. Su içtiğinden şüpheliyim 2 gündür suyunda hiç azalma yok gibi. Bugün multivitamin almıştım suya damlattım suyu da yeniledim fakat hiç suya yanaşmadı. Su içmesi için benim yapabileceğim bir şey var mı?

Tamam hemen yapıyorum. Bir de son bir şey soracağım. Su içtiğinden şüpheliyim 2 gündür suyunda hiç azalma yok gibi. Bugün multivitamin almıştım suya damlattım suyu da yeniledim fakat hiç suya yanaşmadı. Su içmesi için benim yapabileceğim bir şey var mı?
Gün içinde kış ayında da olduğumuz için çok az içerler zaten suyunu günlük veya en geç 2.gün akşam tazeleyin ihtiyaç duydukça kendisi içer

Gün içinde kış ayında da olduğumuz için çok az içerler zaten suyunu günlük veya en geç 2.gün akşam tazeleyin ihtiyaç duydukça kendisi içer

Çok teşekkür ederim. Şu an ışığı kapattım ben de başka bir odaya geçtim. Veterinere araçla götüreceğiz, götürürken ne yapmam lazım kafesin çevresine polar bir batteniye sarsam olur mu?

Çok teşekkür ederim. Şu an ışığı kapattım ben de başka bir odaya geçtim. Veterinere araçla götüreceğiz, götürürken ne yapmam lazım kafesin çevresine polar bir batteniye sarsam olur mu?
Polar sarın üstü açık kalabilir sorun olmaz mümkün olduğunca sarsmayın

Geri