kuşum sürekli yem kusuyor

Berat_

Yeni Üye
muhabbet kuşum sürekli yem kusuyor ilk başlarda kıgınlık döneminde olduğu için normal olduğunu düşündüm ama neredeyse yarım yıl olacak bu yem kusma alışkanlığı durmadı durmak bir yana arttı bile. Yemi sürekli kustuğu için kötü koku yayıyor ve etrafı sürekli kirletiyor bunu nasıl çözebilirim? Yemini hiç değiştirmedim yıllardır aynı yemi kullanıoyurm (Versele Laga Muhabbet kuşu yemi) kafesinin resmini aşağıya bırakıcam kafesi tertemiz olsa bile sabah uyandığımda bu hale getiermiş oluyor.

Kafesin resmi

Kur kusması ile hastalık kusması farklıdır ve koku eşlik ediyorsa bu bir hastalık belirtisidir. Size yakın olan veterinerleri arayıp bilgi alın test yapılması gerekiyor hastalığın teşhisi için

Kuşunuzun ağzının içini ve göğüs kemiğini kontrol edin. Ağız içinde pamukçuk gibi şeyler var mı,kötü koku var mı bakın. Göğüs kemiğinin sağ ve sol tarafındaki yanlardaki etleri kontrol edin erime yani zayıflama var mı,göğüs kemiği belirgin olarak ele geliyor ve görünüyor mu.. Hassas teraziniz varsa kuşun ağırlığını da bizlere söyleyin ölçüp.
İştah durumu nedir? Kafes tabanına beyaz peçete koyun kuş üzerine 6-7 adet dışkı yapınca buraya fotoğrafını paylaşın. Kuşun kısa bir videosunu da görelim.

Kuşunuzun ağzının içini ve göğüs kemiğini kontrol edin. Ağız içinde pamukçuk gibi şeyler var mı,kötü koku var mı bakın. Göğüs kemiğinin sağ ve sol tarafındaki yanlardaki etleri kontrol edin erime yani zayıflama var mı,göğüs kemiği belirgin olarak ele geliyor ve görünüyor mu.. Hassas teraziniz varsa kuşun ağırlığını da bizlere söyleyin ölçüp.
İştah durumu nedir? Kafes tabanına beyaz peçete koyun kuş üzerine 6-7 adet dışkı yapınca buraya fotoğrafını paylaşın. Kuşun kısa bir videosunu da görelim.
Elime alıp ağzının içine bakıp kokladım ağız içinde birşey göremedim koku da yoktu evimde hassas tartı olmadığı için ölçemedim ama elimle bakabilidğim kadarıyla ağırlığı sıkıntılı görünmüyor ama biraz zayıf olabilir aşağıya kuşumun ve dışkısı olan resimleri bırakıyorum.
Not olarak ekliyeyim kuşum sürekli aynı yere yem kusuyor kafesinin sağında suluğu olan yere belki fikir verir
Kuşum

kuşum

dışkısnın güncel resmi
yardımcı olursanız sevinirim

Elime alıp ağzının içine bakıp kokladım ağız içinde birşey göremedim koku da yoktu evimde hassas tartı olmadığı için ölçemedim ama elimle bakabilidğim kadarıyla ağırlığı sıkıntılı görünmüyor ama biraz zayıf olabilir aşağıya kuşumun ve dışkısı olan resimleri bırakıyorum.
Not olarak ekliyeyim kuşum sürekli aynı yere yem kusuyor kafesinin sağında suluğu olan yere belki fikir verir
Kuşum

kuşum

dışkısnın güncel resmi
yardımcı olursanız sevinirim
Beyaz peçete üzerine yapılmış güncel dışkılarının fotoğrafını paylaşın 👍🏻 Dışkının idrarını görmem lazım.

Suluğu kaldırdınız mı yer değişikliği yapıldı mı hiç daha önce,kusma oldu mu? Eğer denemediyseniz suluğu kafesten çıkartıp gözlem yapın birkaç saat. Suluğu farklı bir yere takın uzak bir yere.

Elinizde probiyotik var mı? Yoksa temin edin.

Dışkı fotoğrafını güncelleyeceğim. Suluğunu dünden beri kafesin sağ tarafından sol tarafına taktım ama hala inatla gidip sağ köşedeki yerinde yem kusuoyr
şimdi suluğunu çıkarıp gözlemliyecğeim.

hayır yok. Önerebileceğiniz bir marka var mı yoksa petshoptan birtane alsam sıkntı olmaz mı
Röhnfried Entrobac tavsiye ediyoruz. 15 Gr almanız bile yeterli olur. Petsoplarda bulmak zor. Karadenizpet, Grpet gibi satıcılar var isterseniz bakın 👍🏻

Kafes düzenini değiştirin , köşeye yakın o tüneği ordan kaldırın oraya ulaşamasın.
Bize kafesin içinin fotoğrafını atarsanız kafes içi düzeni yapabiliriz 👍

Röhnfried Entrobac tavsiye ediyoruz. 15 Gr almanız bile yeterli olur. Petsoplarda bulmak zor. Karadenizpet, Grpet gibi satıcılar var isterseniz bakın 👍🏻

Kafes düzenini değiştirin , köşeye yakın o tüneği ordan kaldırın oraya ulaşamasın.
probiyotiği temin edeceğim. Kafesin görünümünü de alta bırakıyorum sağdaki tüneği çıkardığım için tek tünek var.

Kafesin önden de fotoğrafını atar mısınız

Kafesn önden fotoğrafı https://hizliresim.com/b74xzx6
Konu hakkında dün sağ tüneğini çıkarttığımdan beri gerçekten yem kusmsaı inanılmaz azaldı gene tüneğin olduğu yerde bir miktar yem kusulmuş ama eskiye kıyasla daha az bu sağ köşeyle bir derdi mi var anlam veremedim
Orayı alışkanlık haline getirmiş,kur yapmasını tetikliyor demek ki. Oraya erişim olmasın.
Şu üste takılan dengesiz tüneği alt kısma takın,gerçi o da kısa görünüyor. Pembe ile çizdim oraya bir tane tünek takın. En az 2 tünek olsun.

Orayı alışkanlık haline getirmiş,kur yapmasını tetikliyor demek ki. Oraya erişim olmasın.
Şu üste takılan dengesiz tüneği alt kısma takın,gerçi o da kısa görünüyor. Pembe ile çizdim oraya bir tane tünek takın. En az 2 tünek olsun.
kısa tüneği kafasıyla oynamayı sevidği için öyle bırakıyoruz diğer tüneği altına destek olarak koyarım. Probiyotiği sipariş verdim nasıl kullanmam gerektiği hakkında bilgi verme imkanınız var mı (20grsipariş verdim)

kısa tüneği kafasıyla oynamayı sevidği için öyle bırakıyoruz diğer tüneği altına destek olarak koyarım. Probiyotiği sipariş verdim nasıl kullanmam gerektiği hakkında bilgi verme imkanınız var mı (20grsipariş verdim)
50 gr içme suyuna 1 mercimek tanesi kadar Entrobac probiyotik ekleyip karıştırın. Entrobac probiyotiğe metalle temas etmeyin,metal kaşık kullanmayın. Tahta,porselen vb kaşık kullanın. Suyunuz her daim steril su olsun,bu yüzden kapalı hazır su öneriyoruz. Her hafta 1 kez probiyotik verin Çarşamba günleri. İshal,kabızlık gibi durumlarda haftada 3 gün art arda her gün yenisini hazırlayarak verebilirsiniz o duruma özel.
Sulukta en fazla 8 saate kadar durabilir,8 saat geçince probiyotikli suyu dökün suluğu yıkayın ve sade içme suyu koyun.

Konudan alakasız olacak ama bilgisizliğimden dolayı soruyorum probiyotiği alırkne görüdm karadenizpet sitesinde düzenli kullandığım versele laga muhabbet kuşu yemi diğer satılan yerlere göre oldukça uygun bir fiyata satılıyor site güvenilir midir acaba? özellikle kuşum yem konusunda hassas. Ürün büyük paketten bölünüp göndereceği için orj ambalajsız gelecek büyük ihitimalle ürün içeriği olarak orijinal ürünle aynı olur mu acaba site hakkında bilginiz varsa yardımcı olursanız sevinirim

Konudan alakasız olacak ama bilgisizliğimden dolayı soruyorum probiyotiği alırkne görüdm karadenizpet sitesinde düzenli kullandığım versele laga muhabbet kuşu yemi diğer satılan yerlere göre oldukça uygun bir fiyata satılıyor site güvenilir midir acaba? özellikle kuşum yem konusunda hassas. Ürün büyük paketten bölünüp göndereceği için orj ambalajsız gelecek büyük ihitimalle ürün içeriği olarak orijinal ürünle aynı olur mu acaba site hakkında bilginiz varsa yardımcı olursanız sevinirim
Karadenizpetin sahibi Utku beydir,kendisinin kuş üretimhanesi var, YouTube kanalı da var. Karadenizpetten birçok insan alışveriş yaptığını ve sorun yaşamadığını beyan ediyor.
Evet fiyatlar makul.
Versele Laga'nın kapalı paket yemi var ve ayrıca çuval yemi var. Çuvaldan almak daha tavsiye ediliyor çünkü sürekli çuvaldan siparişler hazırlanıyor ve hızlı tüketildiğinden hızlı satıldığından dolayı çuval yem daha taze olur paket yeme göre. Paket yem ise rafta uzun süre bekleyebilir alan olmadıkça.

Karadenizpetin sahibi Utku beydir,kendisinin kuş üretimhanesi var, YouTube kanalı da var. Karadenizpetten birçok insan alışveriş yaptığını ve sorun yaşamadığını beyan ediyor.
Evet fiyatlar makul.
Versele Laga'nın kapalı paket yemi var ve ayrıca çuval yemi var. Çuvaldan almak daha tavsiye ediliyor çünkü sürekli çuvaldan siparişler hazırlanıyor ve hızlı tüketildiğinden hızlı satıldığından dolayı çuval yem daha taze olur paket yeme göre. Paket yem ise rafta uzun süre bekleyebilir alan olmadıkça.
çok teşekkürler

Geri