Kuşum sürekli uyuyor ve halsiz

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan aysenurg
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

aysenurg

Yeni Üye
Herkese merhaba muhabbet kuşu sahibiyim. Kuşumun bu zamana kadar hicbir hastalığı olmadı. Fakat dün yemini değiştirip farklı bi yem vermiştik. Dünden beri çok az yedi bugün neredeyse hiç yemedi. Yemin başına geçtiği an kusar gibi oluyor. Sürekli halsiz ve sürekli uyuyor ayrıca ishali de var. Bugün eski yemine geri döneceğiz. Yardımcı olursanız sevinirim.

Yem değişimi kuşta ishale yol açabilir, sindirim sistemini bozabilir. 6-7 ay önce ben de sözde kaliteli bir yem alıp kuşlarımın eski yemini değiştirmiştim. İçlerinden birine maalesef yaramadı. Sizinle aynı sorunu yaşadım.

Entrobac probiyotik ishalde çok etkili, yakın zamanda tekrardan tecrübe ettim. Mutlaka temin edip suluğa mercimek tanesi kadar 3 gün kullanın. Probiyotiği verdikten 8 saat sonra temiz suyla değiştirin, ertesi gün tekrar koyun. Trendyol, Hepsiburada ve Karadenizpet.com'dan alabilirsiniz.

Hizliresim.com, İmgBB veya Resmim.net'e kuşun net dışkı görsellerini yükleyip linki buraya yapıştırın bir bakalım.

Kuşunuz hiç kustu mu? Başka yediği bir şey var mı?

Yem değişimi kuşta ishale yol açabilir, sindirim sistemini bozabilir. 6-7 ay önce ben de sözde kaliteli bir yem alıp kuşlarımın eski yemini değiştirmiştim. İçlerinden birine maalesef yaramadı. Sizinle aynı sorunu yaşadım.

Entrobac probiyotik ishalde çok etkili, yakın zamanda tekrardan tecrübe ettim. Mutlaka temin edip suluğa mercimek tanesi kadar 3 gün kullanın. Probiyotiği verdikten 8 saat sonra temiz suyla değiştirin, ertesi gün tekrar koyun. Trendyol, Hepsiburada ve Karadenizpet.com'dan alabilirsiniz.

Hizliresim.com, İmgBB veya Resmim.net'e kuşun net dışkı görsellerini yükleyip linki buraya yapıştırın bir bakalım.

Kuşunuz hiç kustu mu? Başka yediği bir şey var mı?

bu şekilde.kusmadı ama kusar gibi sürekli kafasını sallıyor yemden başka bir şey de yemiyor

Söylediğim probiyotiği temin edin mutlaka. Eski yeme geri dönün. İshalden önce başka bir şey yiyip içiyor muydu? Ekmek, çay, kahve, peynir vs. veriyor musunuz?

hayır yemden başka herhangi bir şey yemiyor, yediremiyoruz. eski yemine geri döndük yemini yedi şu an daha iyi. tavsiyeleriniz için teşekkür ederim.

hayır yemden başka herhangi bir şey yemiyor, yediremiyoruz. eski yemine geri döndük yemini yedi şu an daha iyi. tavsiyeleriniz için teşekkür ederim.
Rica ederim. Yine de probiyotik temin etmeye çalışın, edemezseniz suluğa 2-3 damla yoğurt suyu ekleyin. O da probiyotik işlevini görür. Kuşun sindirim sistemi toparlansın. Normalde de bu tür takviyeleri vermeniz lazım.

Tek tip beslenen kuşlarda problemler yaşanabilir. Ona haftada 1 kez sebze,10-15 günde 1 kez az miktarda meyve verebilirsiniz tabii uygun sebze ve meyveler verilebilir.
Haftada 1 kez dal darı. Haftada 1 kez yabani sağlık tohumu. Haftada 1 kez probiyotik,vitamin vb takviyeler. 10-15 günde 1 kez yumurta maması (Versele Laga öneririm).

Ekmek gibi şeyler vermeyin ama. Suyuna limondur sarımsaktır sirkedir bunları koymayın.

Geri