Kuşum sürekli titriyor ve halsiz

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Nanda
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Nanda

Yeni Üye
Arkadaşlar merhaba;
Kuşumda yaklaşık 2 haftadır bir halsizlik ve sürekli bir titreme söz konusu.Bazen kafasını sağa sola sallayıp etrafa yem atıyor.Yem yemesi azaldı ve neredeyse hiç su içmiyor bende şırınga yem yedirip su içiriyorum. Nasıl bir tedavi izlemeliyim?

IMG_20181204_103318.jpg IMG_20181204_103344.jpg

Dışkılar normal gözüküyor fakat halsizlik mevcut diyorsunuz. Öncelikle kafesi dezenfekte edin, kafesin altı bayağı kirlenmiş. Taxe meyve sebzesini eksik etmeyin. Suluğundakş tam dolu suyuna üç damla limon damlatabilirsiniz. Gelişmeleri yazar mısınız?

tüy değişimine girmiş gibi yerde tuyler var ondan da olabilir halsizliği vitamin ve beslenmesine dikkat edin

Yardımlarınız için teşekkürler, şuan altına değiştirip suyuna limon damlattım gelişmeleri buradan yazacağım.

Arkadaşlar tekrardan merhaba;
Kuşumun halsizlik sorunu biraz çözüldü fakat şuan kuşta garip bir davranış söz konusu.Sanki kafasını kontrol edemiyor kafası sürekli sağa doğru gidiyor.Beyninde bir şey olmasından korkuyorum.

Arkadaşlar tekrardan merhaba;
Kuşumun halsizlik sorunu biraz çözüldü fakat şuan kuşta garip bir davranış söz konusu.Sanki kafasını kontrol edemiyor kafası sürekli sağa doğru gidiyor.Beyninde bir şey olmasından korkuyorum.
Video ekleme imkanınız varsa ekler misiniz?

Evde b vitamini varsa acilen ağzına bir damla damlatın yoksa herhangi bir vitamin de olur veterinere gitmeniz lazım kuşun durumu kötü.

Şırınga varsa ağzına ilaç damlattıktan sonra besleyin. İnşallah iyileşir.

ilacını vermiştim fakat , şimdide linkte verdiğiniz müdahaleyi yaptım fakat aynı

ilacını vermiştim fakat , şimdide linkte verdiğiniz müdahaleyi yaptım fakat aynı
Ağzını açın ve b vitaminini mutlaka damlaın yineliyorum bu krizlerde b vitamini önemli. Kuşun yanında olun. Evde şırınga varsa ağzına yumurta sarısını yavaş yavaş basın. Kafes etrafını kazakla sarın ortamı soğuk olmasın. Mümkünse diğer kuşla ayırın. Kuşta hasta kabarıklığı vardı videoda. Bir anda mı böyle oldu?

Evde b vitamini yoksa yumurta sarısını ağzına damlatın. O da b vitamini açısından zengin. Maydonoz yedirmeye çalışın b vitamini kaynağı yine. Asla kendi haline bırakmayın gözlemleyin.

Yaklaşık 2 gündür kabarıklığı vardı ama normaldi yani yem yiyordu su içiyordu, fakat bugün birden kötüleşti.Vitamin damlattım ağızına sıcak bir odamızda tutuyorum.

Yaklaşık 2 gündür kabarıklığı vardı ama normaldi yani yem yiyordu su içiyordu, fakat bugün birden kötüleşti.Vitamin damlattım ağızına sıcak bir odamızda tutuyorum.
Kafesin etrafını kazakla dolayın. Tabii nefes alacak açıklığı olsun. Soğuk su olayını kötüleşince (Allah korusun)yine yapın. Vitamin dışında avcunuzdan yem yedirmeye çalışın. Ağzına b vitamini damlattınız değil mi?https://www.google.com.tr/amp/www.m...izi-ve-nobet-gecirenler.33236/?amp=1421788625 Bakın b önemli.

Geri