Kuşum sürekli kusuyor

Cikocakil

Yeni Üye
İki tane kuşum var. Biri yerli diğeri çekoslavak. Aynı kafesteler. Her ikisi de aynı şeyleri yiyip içiyorlar. Cereyanda kalmasınlar diye evde kapı pencere de açmıyorum.
Neredeyse her akşam çekoslavak olan kuşum, yediği yemleri çıkartıyor. Sonra gidiyor yem yiyor su içiyor. Uçuyor. Halsiz falan da değil. Ama diğer yerli olan kuşun maşallahı var nazar değmesin. Mama da veriyorum (havuç yumurta)
Neden kusuyor? Telaş etmeli miyim? Bir de çekoslavak olan sık aralıklarla da ishal oluyor. 1 gün sürüyor. Sonra ya kendiliğinden geçiyor ya da ben patates haşlaması verdiğimde geçiyor.
Bu konuda değerli görüşlerinize ihtiuacım var. Teşekkür ediyorum.

Dal darı vermiyorum. Dışarıda açıkta satıldığı için. Versele laga kullanıyorum. Kafesinde kuş kumu da var. Kusmuğu ise öğütülmemiş yem şeklinde

Oyun kusması mı hastalık mı netleştirmek lazım. Video çekerseniz iyi olur. Ayrıca kuşun ve dışkısının fotoğrafını ekleyin.

Tamam dediklerinizin hepsini tekrar yaptığında videoya çekeceğim.

Oyun kusması mı hastalık mı netleştirmek lazım. Video çekerseniz iyi olur. Ayrıca kuşun ve dışkısının fotoğrafını ekleyin.
Videoyu çektim. Ancak yüklenen dosya uzantıları kapsamıyor diyor .Yem de kuru. Şu an ishal de değil. Bu kusmaları yaptıktan sonra da yem yiyip suyunu içiyor hemen. Sonra da fırlattıkları yemleri masadan tekrar yemeye başlıyor :)

Biraz önce de elime şu şekilde pisledi.
41287

Sürekli değil ancak kafesteki peçeteleri kontrol ettiğimde çok fazla ıslandığını gözlemliyorum. Bu da demek oluyor ki gereğinden fazla sıvı bir şekilde pisliyor.
Neşesinde yemeğinde su içmesinde hiç bi sıkıntı yok çok şükür

He sulu dışkı hastalık değil. Arada sulu dışkılama yenilen besine, içilen su miktarına göre değişebiliyor. Sürekli sulu dışkı olursa sorun vardır.

Anladım. Sürekli kuş pisliği takip ediyorum :) kuş sapığı gibiyim.
Kusmalarının videosunu gönderemiyorum ne yazık ki. Nasıl bir yol izlemeliyim?

• Beğen
Tepkiler: Kca
Bir nesnee doğru mu kusuyor, kusarken göz bebekleri küçülüyor mu? Bunlar varsa oyun kusmuğu. Yoksa başka durumları düşünürüz.

• Beğen
Tepkiler: Kca
Güncel dışkıları atar mısınız? Sindirimsel sıkıntı yaşıyor olabileceğini düşündüm.
@umitFB siz de bakabilir misiniz?

videoyu youtube gibi bir siteye yükleyerek ekleyebilirsiniz. geçmiş olsun

Eve geçince hemen dışkı güncel dışkı fotoları atacağım. Dün akşam normal dışkılıyordu minnoşum. Bugün de takip edeyim hemen size göndereyim. Zahmet veriyorum sizlere de teşekkür ederim

Kusma trichomoniasis yada kursak mantarından dolayı olabilir.

Dışkı fotoları ekleyin.
Ümit bey buyurun. An itibariyle böyle yaptı. Kefir koydum kafese. Birazdan da mama yapıcam kendisine. Kendi çapımda bişi yapmaya çabalıyorum. Keyfi yerinde. Uçuyor cikliyor. Tek rahatsız edici nokta işte kusması :(
Görüşlerinizi benimle paylaşırsanız çok memnun olurum. Teşekkür ediyorum @umitFB
20190905_172723.jpg
20190905_172709.jpg

Geri