Kuşum rahatsız mı

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Üye silindi 31880
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Ü

Üye silindi 31880

Guest
Dostlarım 7 aylık hollanda kuşum var.Bir ay evvel petshop tırnaklarını keserken kanattı (bayağı fazla yaşaması mucize dediler) ve hemen peşine tüye girdi kilo verdi.Bunun yanında ishal oldu ,eskiden B vitamini verirdim tüy dönemi daha çabuk geçsin diye ama şimdi ishal ilacı veriyorum yeminde aspir ve yulaf var ama kilo verdi merak ettim halsizlik gibi bir problemi yok ama biraz hırçınlaştı ısırıyor ne yapmalıyım?

20191201_170951.jpg
20191201_170908.jpg
20191201_170843.jpg

Tırnaklarını keserken canı yandı muhtemelen strese girmiş olabilir. Tüy dökmesi de stresten olabilir. Kuşa ishal ilacı falan verme! İshalle alakası yok. İmkanın varsa iyi bir veterinerde dışkı tahlili yaptır. Eğer veterinere götüremiceksen BITERAL 250 mg tablet (Ornidazol) al. İlacı alınca nasıl kullanman gerektiğini yazıcam. Geçmiş olsun...

Birşey desem kızar mısın ben yeni bakmaya başlıyorum dediklerinden birşey anlamadım sonuç olarak ne işe yarıcak bu ilaç

Birşey desem kızar mısın ben yeni bakmaya başlıyorum dediklerinden birşey anlamadım sonuç olarak ne işe yarıcak bu ilaç
Dostum kuşunun dışkıları normal değil bu sebeple bu ilacı al ümit abi sana nasıl kullanıcağını söyleyecektir :)

Trichomoniasis - giardia gibi protozoon parazitleri yok etmeye yarıyacak. Senin ishal dediğin aslında protozoa kaynaklı bir durum. Ama en doğru teşhis tabiki dışkı tahliliyle ortaya çıkar. Yani iyi bir veterinerde yada mikrobiyoloji laboratuvarında dışkı tahlili yaptır.

Trichomoniasis - giardia gibi protozoon parazitleri yok etmeye yarıyacak. Senin ishal dediğin aslında protozoa kaynaklı bir durum. Ama en doğru teşhis tabiki dışkı tahliliyle ortaya çıkar. Yani iyi bir veterinerde yada mikrobiyoloji laboratuvarında dışkı tahlili yaptır.
Abi şöyle bir durumu belirtmeyi unuttum ben petshopttan bir kafes askısı almıştım içinde kırmızı kan bitleri yuva yapmıştı ben askıyı çöpe atıp kafesi değiştim bilginize

Abi şöyle bir durumu belirtmeyi unuttum ben petshopttan bir kafes askısı almıştım içinde kırmızı kan bitleri yuva yapmıştı ben askıyı çöpe atıp kafesi değiştim bilginize
Bir de ben öğrenciyim abi veterinere götürme şansım yok malesef :(

bu
Bu durum hırçınlık yapar mı

Bir de ben öğrenciyim abi veterinere götürme şansım yok malesef :(
Dostum bende öğrenciyim seni anlıyorum ancak bir üniversite ye gidip veterinerlik fakültesinde dışkı tahlili yaptırabilirsin ya da bir veterinere gidip yaptırabilirsin ama bir fiyatını sor çok pahalı olduğunu düşünmüyorum :)

Tırnaklarını keserken canı yandı muhtemelen strese girmiş olabilir. Tüy dökmesi de stresten olabilir. Kuşa ishal ilacı falan verme! İshalle alakası yok. İmkanın varsa iyi bir veterinerde dışkı tahlili yaptır. Eğer veterinere götüremiceksen BITERAL 250 mg tablet (Ornidazol) al. İlacı alınca nasıl kullanman gerektiğini yazıcam. Geçmiş olsun...
Ümit abi dediğin ilaç antibiyotik olduğu için eczaneler reçetesiz vermiyor başka birşey yapamazmıyım

Geri