Kuşum nefes alırken ses çıkartıyor

tahaselim

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar bugün yeni kuş aldım eve geldiğimde nefes alırken ses çıkarttığını farkettim. Çektiğim video sesi almamış. Kuş balkondaydı ve Ankara son haftalarda geceleri epey serin oluyor. Yardımcı olur musunuz?

Dışkı normal. Serin hava hırıltıya vs sebep olma. Ani ısı değişikliği ve cereyan tehlikelidir sadece. - 20 derecede sağlıkla yaşayabilirler mesela cereyan yoksa. Hatta bana kalırsa sıcaktansa soğuk ortam daha iyidir onlar için. Siz öncelikle kuşa çok ilgi göstermeyin birkaç gün sevmeye oynamaya çalışmayın yakınında ani hareketler yapmayın. Probiyotik edinin mutlaka. Düzenli kullanmanız gerekecek. Ayrıca bir ihtimal iyot eksikliği sebebiyle tiroid bezi büyümesi olabilir. Eczaneden İyot damlası alın. Yarım suluğa ( 50 ml ) 1 damla şeklinde 4 gün verin. Kuşunuz hayırlı olsun.

Oda sıcaklığı ve nem oranı nedir? Hapşırma tıksırma var mı? Dışkıları nasıl? Enerji ve iştah durumu nedir?

Hocam odam şu an 32 derece saat 3 4 gibi güneş vuruyor 38'e falan çıkıyordur ama sıcaktan bu hareketi yaptığını sanmıyorum çünkü geldiğinden beri hep böyle. Kekik çayı için evde sadece baharatlar için kullandığımız kekik var olur mu?

Hocam odam şu an 32 derece saat 3 4 gibi güneş vuruyor 38'e falan çıkıyordur ama sıcaktan bu hareketi yaptığını sanmıyorum çünkü geldiğinden beri hep böyle. Kekik çayı için evde sadece baharatlar için kullandığımız kekik var olur mu?
Hayır demlemelik kekik olmalı. Ve youtubeden nasıl hazırlayacağınızı izleyerek öğrenin. Eğer kekik fayda etmezse iyot deneyin. Takviyeleri vermeden hatta hazırlamadan önce 4 saat susuz kalsın.

Nereden bulacağım o kekiği hocam. İnternette satan varsa link atabilir misiniz.

Aktarlarda vardır. Madem öyle öncelikle iyot başlayın. Eczaneden bulursunuz

Oda sıcaklığı 32° ise çok yüksek. Güneşlik perde örtülü olsun ve camınız da açık olsun ama cereyana maruz kalmasın.
Kekiğe gelirsek baharatlık kekik olmaz.

"Kekiğin 300’den fazla türü vardır.Tıbbi kekikten kasıt, Thymus vulgaris denen türdür,sağlık alanında kullanılır.

Baharat olarak satılan kekikler ise Thymus vulgaris değildir,bunlarla bahsettiğimiz şifalı kekik çayı yapılmaz.

Thymus vulgaris, ülkemizde beyaz kekik,Akdeniz kekiği, girit kekiği, zahter otu,dağ kekiği,sivri kekik olarak da bilinir"

Aktarlara sorun ama kapalı paket güvenilir olanlardan bulursanız alın. Radyasyona maruz kalmış kekikleri almayın ,paketin üzerinde radura sembolü olanları almayınız.

Geri