kuşum nefes alırken ses çıkarıyor, kuyruğu oynuyor ve göğsü de şişip iniyor

Yaren Fırat

Yeni Üye
merhaba benzer konular olsa da tam olarak bunun gibi bir konu göremediğim için yeni konu açtım aynısı varsa da göremediysem kusura bakmayın. Kuşum bir süredir nefes alırken ses çıkarıyor tık tık veya vik vik diye ve esneyip sonra ağzını açıp kapatıyor vs. göğsü şişip iniyor ve kuyruğu da kalkıp iniyor sürekli. daha öncesinde ceresi kopuyor yenileniyor gibi birşey olmuştu ve kanamıştı sürekli kaşımaktan. burun deliklerinden birinin içinde kan kurumuştu kan kurumuş olduğu için su damlatıyordum çıkması için ve sonrasında geçmişti sesi vs ama son zamanlarda tekrar oldu ve sanırım daha kötü. akciğerinde bir sıkıntı olabilir mi astım veya nezle?
çevremde kuşlardan anlayan bildiğim bi veteriner olmadığı için götüremedim de ne yapacağım bilmiyorum :(
havalar sürekli değişiyor diye hasta mı oldu acaba diye suyuna limon damlatıyorum ama limonla geçecek gibi görünmüyor. Dışkısında anormallik göremedim ben.
Ayrıca elime alınca çok hareket ettiği ve ısırdığı için burnunu nasıl temizleyebilirim onuda bilmiyorum peçete inceltip denedim de pek olmadı kürdan gibi birşeyler de kullanmak istemiyorum korkuyorum. videolar uzun olduğu için yt list linki koyacağım.

Geri