Kuşum neden böyle yapıyor bilen varmı

Mhhbetkusutr

Meraklı Üye
Kusumu yem yerken gozlemledim yemi ağzına alıyor bırakıyor alıyor bırakıyor onda birini kırıyor bayadir böyle yapıyor neden?

Kuşunuzu yeni aldıysanız ve yavruysa yeme yeni düşmüş yavrular yemleri başta az kırarlar ve bu zamanla artar. Ama eğer kuşunuz sonradan böyle yapmaya başladıysa ve sürekli yapıyorsa yem bayat olabilir yahut ta beğenmemiştir. Arada yiyor arada böyle yapıyorsa da belki oyundur belki de sadece canı istediği için yapıyordur. Kuş eve yeni geldiyse yeme alışma, eve, yeni yemliğinine alışma vs. gibi süreçlerde stres altına girebilir ve bu yüzden de yapıyor olabilir.

Kuş 1 aydır bende ilk aldigim açıkta yemi yiyor du böyle yapmıyor du yem bitti farkli kuscudan açıktan yem aldım ondan beridir böyle birde eski yem yenisinden daha iri ve buyuk idi bu biraz kucuk geldi bana

Kuş 1 aydır bende ilk aldigim açıkta yemi yiyor du böyle yapmıyor du yem bitti farkli kuscudan açıktan yem aldım ondan beridir böyle birde eski yem yenisinden daha iri ve buyuk idi bu biraz kucuk geldi bana

Ben çift kuşlarımda ekmeksiz karışık muhabbet kuşu yemi + karışık kanarya yemi + az ölçekte kızıştırıcı yem karışımını, tek kuşlarımda da kızıştırıcısız karışımı kullanıyorum. Ben salma olarak alıyorum. Bunu öneriyorum sana da.

Geri