Kuşum Ne Hastası

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan fyonq
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

fyonq

Yeni Üye
Merhabalar dün kuşumun uyurken vik vik ses çıkarmasından(bugün yok),ishal olmasından, halsiz durmasından, her sabah öterken ötmemeye başlamasından ve ayrıca yem yememesinden hasta olduğunu düşündük ve gün içerisinde veterinere götürdük anladığım kadarıyla üşütme söz konusuydu ve ismini bilmediğim ilaçları verdi ancak bugün ara ara kusma hareketi yapmaya başladı yanlış tanı konulmuş olabilir mi bu arada daha 1 yaşından küçük ve şu anda da yemine dokunmamış biraz dal darı yedirdim, Teşekkürler.

Merhaba,
Gittiğiniz veteriner kanatlı veterineri miydi?

Merhaba,
Gittiğiniz veteriner kanatlı veterineri miydi?

Açıkçası ne veterineri olduğu hakkında pek fikrim yoktu dükkanın dışarısında kuş fotoğrafları olmasından ve ayrıca Instagram sayfalarında muhabbet kuşu fotoğrafları da mevcuttu bu nedenle bakarlar diye düşündük götürdüğümüz yer Konya Venüs Veteriner Kliniği. Götürdüğümüzde kusma eylemi yoktu bugün başladı bu nedenle şüpheye düştüm.

Açıkçası ne veterineri olduğu hakkında pek fikrim yoktu dükkanın dışarısında kuş fotoğrafları olmasından ve ayrıca Instagram sayfalarında muhabbet kuşu fotoğrafları da mevcuttu bu nedenle bakarlar diye düşündük götürdüğümüz yer Konya Venüs Veteriner Kliniği. Götürdüğümüzde kusma eylemi yoktu bugün başladı bu nedenle şüpheye düştüm.
Kuşunuzun dışkı resimlerini hizliresim.com üzerinden atabilir misiniz

3 gün veterinerin önerdiği tedaviye devam edin. düzelme belirtisi olmazsa tedavi şekli değişmeniz gerekecek. Videosunu ve dışkısını paylaşırsanız 3 gün sonraki haliyle karşılaştırma şansımız olur.

Dışkı fotoğrafını ve kendisi çektim paylaşmaya çalışıyorum bu arada atladığım şeyler varmış kuşum kusmuyor ancak kusma hareketi yapıyor yanlış anlaşılmasın ve ayrıca kuyruğu aşağı yukarı sallanıyor.

3 gün veterinerin önerdiği tedaviye devam edin. düzelme belirtisi olmazsa tedavi şekli değişmeniz gerekecek. Videosunu ve dışkısını paylaşırsanız 3 gün sonraki haliyle karşılaştırma şansımız olur.
Kuşunuzun dışkı resimlerini hizliresim.com üzerinden atabilir misiniz
https://www.instagram.com/ahm_fstk/ Instagram üzerinden yeni bir hesap açarak dışkısının fotoğrafını ve kuşun videosunu paylaştım başka bir yöntem bulamadım niyetim herkes tarafından görünür olmasın bu nedenle takip isteği atarsanız kabul edeyim ayrıca Instagram kullanmıyor iseniz başka bir yöntem verirseniz o şekilde paylaşayım

Hocam hızlı resim comda paylaşıp linki buraya paylaşın

Hizliresim.com adresine resmi yükleyin, altta forum linkini kopyalayıp buraya yapıştırın

Olmuş kusunuz bir yerde açlık dışkısı yapmış çok kötü değil dışkısı sadece enfeksiyon var usutmus gibi duruyor kekik çayı yapıp verebilirsiniz
Öncelikle çok teşekkürler evcil hayvan konusunda biraz hassas biriyim dedikleriniz içimi rahatlattı peki bildiğim kadarıyla kekik çayı kuşa suluktan verilmeli o zaman veterinerin verdiği ilaçlara mı öncelik vereyim yoksa kekik çayına mı ?

Öncelikle çok teşekkürler evcil hayvan konusunda biraz hassas biriyim dedikleriniz içimi rahatlattı peki bildiğim kadarıyla kekik çayı kuşa suluktan verilmeli o zaman veterinerin verdiği ilaçlara mı öncelik vereyim yoksa kekik çayına mı ?
Veterinerin verdiği ilaçları verin sonrasında kekik çayı verebilirsiniz destek olarak 🙂

İnşallah 🤲 Gelişmelerden haberdar edin lütfen 🙂
Tekrardan rahatsız ediyorum kusura bakmayın kuşum suluğa yanaşmadı bile yemde yemedi acaba şırıngayla vermek dışında bir yöntem var mıdır fikriniz var mı ? Yoksa tek çare şırınga mı ?

Tekrardan rahatsız ediyorum kusura bakmayın kuşum suluğa yanaşmadı bile yemde yemedi acaba şırıngayla vermek dışında bir yöntem var mıdır fikriniz var mı ? Yoksa tek çare şırınga mı ?
İlaçları mi şırınga ile vereceksiniz

İlaçları mi şırınga ile vereceksiniz
Yani suluktan içmiyor su ile karıştırılmış halini şırınga ile vereyim diyorum bilemedim bir sorun olur mu ? Birde bildiğiniz başka bir yöntem varsa onu da deneyebilirim. Bu arada nefeste zorluk yaşaması normaldir değil mi ?

Son düzenleme:
Yani suluktan içmiyor su ile karıştırılmış halini şırınga ile vereyim diyorum bilemedim bir sorun olur mu ? Birde bildiğiniz başka bir yöntem varsa onu da deneyebilirim. Bu arada nefeste zorluk yaşaması normaldir değil mi ?
Solunum yolunu usttuyse çok normal. İlacı şırıngayla verebilirsiniz

Geri