Kuşum kusuyor

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan erbays
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

erbays

Yeni Üye
Kuşum 2 aylık yemini değiştirmiştim şu anda kusuyır yemden olabilir mi glod Wings yetişkin muhabbet kuşu yemi almıştım yoksa hasta mı oldu

Kuşun dışkı fotoğrafını paylaşin beyaz peçete üzerine yaptığı 6-7 adet dışkı..
Daha önce kusma var mıydı?

Dışkıda anormal bir durum göremedim ama bakteri varsa elbette tahlil yapılması lazım.
Kuşunuz yemi sindirememiş olabilir,yeni yem alındığı zaman kademeli olarak geçilir,eski yeme yeni yem karıştırılır ve böyle birkaç defa yapılır daha sonra tamamen yeni yem verilir.
Halıda yemler var, eğer halıdan yediyse kursağına başka bir şey kaçmış olabilir kıl gibi mesela. Ağzının içini temiz elle kontrol edin ve eğer halıdan yemek yiyorsa ağzını yerlere değdiriyorsa engel olun bu tarz fiillere.
Probiyotik takviyesi verin ve gözlemleyin bugün. Eğer sık sık kusma iştah ve enerji kaybı yaşanır ise vakit kaybetmeden kanatlı veterineri götürün.

Dışkıda anormal bir durum göremedim ama bakteri varsa elbette tahlil yapılması lazım.
Kuşunuz yemi sindirememiş olabilir,yeni yem alındığı zaman kademeli olarak geçilir,eski yeme yeni yem karıştırılır ve böyle birkaç defa yapılır daha sonra tamamen yeni yem verilir.
Halıda yemler var, eğer halıdan yediyse kursağına başka bir şey kaçmış olabilir kıl gibi mesela. Ağzının içini temiz elle kontrol edin ve eğer halıdan yemek yiyorsa ağzını yerlere değdiriyorsa engel olun bu tarz fiillere.
Probiyotik takviyesi verin ve gözlemleyin bugün. Eğer sık sık kusma iştah ve enerji kaybı yaşanır ise vakit kaybetmeden kanatlı veterineri götürün.
Halıdaki yemler kustukları ishal gibi mi son attığımda sulu ve yeşil dışkısı ama bilemedim

Kuşum akşamdan beri hiç kakasını yapmadı ve çok halsiz sürekli uyuyor napmalıyım

Uzun müddet yemek yemediyse elle besleme maması ile kursaktan besleme yapılması lazım bilen birileri tarafından. Ayrıca kuşu kanatlı veterinerine muayene ettiriniz. Geçmiş olsun.

Geri