kuşum kusuyor

boncukcum

Yeni Üye
arkadaşlar lütfen acil yazın kuşum kusuyor dün bişeyi yoktu bugün başladı ayakları soğuk, kanatlarını açıyor ve gözlerini kapatıyo ne oluyo hayvanıma nolur yardım edin. verdiğim vitaminler mi etkiledş acaba burda yazılan ölçülere göre vermiştim gerwit ve entrobac

Bir sakin olun. Hayır vitaminler etkilemez. Ama ikisini aynı suluga koymadiniz demi faklı gunlerde uygulanıyor çünkü. Zehirlenme gibi geldi anlattıklarınız Öncelikle elinizde şırınga varsa kursaga normal saf su basiniz. Yada suyu ağızdan verin yine siringayla.

su kendisi içiyo baya hayır farklı gümlerde verdim araya 3 gün koydum boş su falan da koydum vitamin verdiğim zaman yem yemiyo sadece dışkısı su gibi hiç katı bişey yok

panikten yazamıyorum şuanlık su içiyo ama yem yemiyo dışkısı su gibi hiç katı yok

Anladım. O zaman iyice kaynamış yumurta sarısı mısır unu ve suyu muhallebi kıvamına getirin. Siringaya koyun ve ağızdan besleme yapın şimdilik. Çünkü aç kalirsa kuş için pek iyi olmaz. Sonrası kanatlı uzmana götürmenizi tavsiye ederim. Biranda olduysa herhangi bir hava akımına maruz kalmadıysa. evde çicek yada bitki herhangi bir farklı şeyi tirtikladi mi. Biranda diyorsunuz zehirlenmeye yoruyorum ben.

yok yok hiçbişey yemedi yumurta sarısını çok az suyla sulandırıp vermeye çalıştım ama yemedi sürekli kaka yaptı su içti. şuan veterinere gitmek için hazırlandık balkona koydum kuş sesi alsın falan diye hayvan hareketlenmeye başladı şuan daha iyi gözüküyo ama yem yemedi yese iyileşiyor diyecegim

Siz gozlemleyin şırınga yoksa çay kaşığı yardımıyla yedirin onun yemesini beklerseniz yemez. Zorla yedirin. Takip edin gelişmelerden haberdar edin.

elma yiyo şuan yumurtanın beyazını yiyo ne dersiniz daha ne yapmalıyım

Yiyorsa sıkıntı yok. Daldarı da verebilirsiniz. Hareketlerine bakın gozlemleyin duzelme oluyor mu eğer ki kötüye giderse kanatlı uzmana götürün.

hareketleri şuan normale döndü yumurta sarısı hala versem mi bir de suyuna vitamin falan eklesem mi

Yemiyorsa verin. Çay kaşığıyla. Yiyorsa gerek yok. Gervit ekleyebilirsiniz şu durumda sorun olmaz.

dal darı yemeye başladı su içiyo yumurta sarısı yedi beyazı yedi elma yedi çok şükür çok korkuttu kanatları açıyodu ayakları buz gibi gözleri kapatıyodu ne olduğunu hala anlamadım gece korkmuş çırpınmış kafeste ondan mı oldu bilemedim

Herşey ihtimal dahilinde düzelmesine sevindim. Siz yine gozlemleyin. Gece odanıza alın sizle birlikte uyusun.

Geri