Kuşum kusuyor

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Riri
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Riri

Yeni Üye
Kuşum 2.5 aylık daha bir kaç gündür yem kusuyor ama tane tane ve geri yiyor. Kuşu aldığım yer kursak mantarı olabilir dedi 4 gün mikostatin kullandım ve şuan probiyotik takviyesine geçtim. Ama hala kusuyor ve geri yiyor yemi kokusuz susuz köpüksüz kusuyor. Enerjisi yerinde ama

Kustuğu ağzından dökülnüyor yemini değiştireceğim bugün evet 2.5 aylık yavru daha iştahı da yerinde kursak mantarı belirtileri yok enerjisi her şeyi yerinde

Eğer videodaki gibiyse merak etmeyin sorun yok, kur kusması yapıyor. Parmağınızı eşi zannettiği için onu besleme içgüdüsünden dolayı ona kusar, sahiplenir. Oyuncaklarına, suluğuna, kafes teline bile kur kusması yapabilir. Hatta gayet sağlıklı görünüyor maşallah. Ama kustuğunu yemesin çünkü kustuğunu yemesi kursak mantarına davetiye çıkartır. Mikostatin boşuna kullanmışsınız ama yapacak bir şey yok, probiyotik kullananın, sonrasında takviye yapmayın bünyesi dinlesin. Daha sonrasında Allah'ın izniyle zaten normal devam edersiniz :)

Evet ama sadece 2.5 aylık kur yapacak yaşta değil yavru demişti bana. Enerjisi fazla yerinde zaten ama yavru olduğu için kafam çok karıştı

Evet ama sadece 2.5 aylık kur yapacak yaşta değil yavru demişti bana. Enerjisi fazla yerinde zaten ama yavru olduğu için kafam çok karıştı
Benim kuşum yavruyken daha beterlerini yapıyordu, yani yavru kuş kur kusması yapmaz diye bir şey yok. 2 aydan sonra kur hareketleri başlar

Çok teşekkür ederim çok rahatlattınız beni korkudan sürekli araştırmaktan sinirim bozulmuştu

Çok teşekkür ederim çok rahatlattınız beni korkudan sürekli araştırmaktan sinirim bozulmuştu
Rica ederim ne demek, Allah göstermesin de tabi, hastalık kusmasın da bir şeylerin ters gittiğini anlarsınız. Kusarken etrafla ilgilenmez, kafasını sağa sola doğru sallayarak yemleri dağıtır, kafasını öne doğru öğürme hareketi yapar ve bitkinleşir. Ama bu şekilde mutlu aşağı yukarı kafa sallaması, parmağınıza kusması kur kusmasıdır. Ayırt edebilmeniz açısından yazmak istedim. Kuşunuzla beraber sağlıklı günleriniz olsun 🙏

Geri