Kuşum kusuyor ve gagasında yeşil benek var

çingenegofret

Yeni Üye
Bu sabah gagası daha doğrusu ceresinin her iki tarafındada yeşil leke olduğunu farkettim ve kusmuştu biraz halsiz yemi tek tek alıyor yani bir tane alıyor yiyip bırakıyor ben tekrar yemi uzatınca yine bir tane alıyor fln birde kafasınımi yoksa gagasını mi sürtüyor anlamadim gidip köşelere sürtüyor

Kuşun ceresini net gösteren bir video atın lütfen. Ayrıca dışkılarını da net çekin kamerayı hızlı hareket ettirmeden güzel çekin.

Kuşun ceresini net gösteren bir video atın lütfen. Ayrıca dışkılarını da net çekin kamerayı hızlı hareket ettirmeden güzel çekin.
https://streamable.com/3vz5sa bu videoda biraz daha belli aslında şeyde düşünüyorum iki dişi kuşum var ikisi ayrı kafeslerde ve farklı odalarda hasta olan kuşum genellikle diğer kuşuma gitmek için her yolu deniyor çok istiyor yanına gitmeyi ama diğer kuşum istemeyip saldırıyor 2 gündür hasta olan kuşum kafesteydi ondan hasta olmuş olabilirmi ama daha öncesindende kafesten çıkamadığı olmuştu ve normaldekuşları yanyana getirmiyoruz şuanda diğer kuşumu görünce canlanıyor ama eğer başka şeyden hastaysa bulaşır diye yanyana getiremiyorum

Son düzenleme:
Ceresini çok iyi görememiş olsam da gördüğüm kadarıyla bir sorun yok. Sizinle o kadar cebelleştiğine göre :) halsizde değil. Muhtemelen stres yapmış biraz. Ama yine de dışkı paylaşın görelim

Ceresini çok iyi görememiş olsam da gördüğüm kadarıyla bir sorun yok. Sizinle o kadar cebelleştiğine göre :) halsizde değil. Muhtemelen stres yapmış biraz. Ama yine de dışkı paylaşın görelim
https://streamable.com/353jh9 çok fazla dışkılama yapmadı ama sabahta bu şekilde sıvıydı halen böyle normalde asla yerinde durmaz asla bir yerde durduğunu göremeyiz ama asla hareket etmeden uyuyor hala sadece hastayken bile avuçlanmaya tahammül edemiyor :D normalde hep oyuncaklarıyla oynar evin içinde döner durur luan sadece uyuyor gerçektfen korkuyorum https://streamable.com/4l8x4u

Bu sulu dışkıyı hiç kafesteyken de yaptı mı ? Bir kaç saat kafeste kalsın ve süre sonunda en son yaptığı dışkıyı paylaşır mısınız ? Hemen ilaç önermek istemiyorum. Hasta değilse boşa yormayalım kuşu. Emin olmaya çalışıyorum. Enfeksiyon olduğundan.

Bu sulu dışkıyı hiç kafesteyken de yaptı mı ? Bir kaç saat kafeste kalsın ve süre sonunda en son yaptığı dışkıyı paylaşır mısınız ? Hemen ilaç önermek istemiyorum. Hasta değilse boşa yormayalım kuşu. Emin olmaya çalışıyorum. Enfeksiyon olduğundan.
evet kafesteykende yapmıştı şuan dışkısı normal gibi kendiside hareketlendi biraz yinede kafese koyayım tekrar dışkı paylaşırım. bu arada sabah ilk dışkısı ile kustugunu görünce vitamin vermiştim

Kuşun hasta olma ihtimali var. Ama emin olamadım. Hem hareketli hemde takati yerinde. Yarına kadar gözlemleyelim gerekirse tedavi başlarız.

Dediğim gibi kafeste 4-5 saat dursun sonra yatığı dışkıların tamamını net çekerek paylaşın.

Muhtemelen açlık dışkısı yapmış. Kafeste yaptıklarını paylaşırsanız yardımcı olalım:)

Probiyotikle devam edin birkaç gün ishal dışkı olursa çekip paylaşın.

Geri