Kuşum Kusuyor gibi

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan FakeBey
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

FakeBey

Yeni Üye
arada elime alıyorum parmağımda tırnağımı felan ısırır gibi yaparken böyle kafası dalgalı oluyor kusucak gibi ileri geri gidior kafası (erkek kuş) ısırıyor herşeyi meraktan galiba 1,5 aylık kuş bu arada
herşeyi yemek istiyor gibi birde

15744882597042887923922226003512.jpg

O kafese astığınız yemi öncelikle doğrudan çöpe atın şu ballı diye satılanları..
Eğer göz bebeği küçülüyor veya öterken konuşurken yapıyorsa kur yapıyordur

Ballı krakeri direk çöpe atın zararlı onlar. Normal yem koyun. Kafeste su göremedim nerde acaba?

1- Kullandığınız tünek kumlu tünek bunlar kuşların ayaklarına zararlıdır lütfen tahta tünek kullanalım sadece.
2-Ballı kraker yerine 2 haftada 1 defa dal darı verebilirsiniz hoşlarına giderler ama fazlası yağ yapar.
3-Gaga taşı diye kullandığınız şey alçıdan yapılıyor onun yerine kalamar kemiği kullanmanız daha iyi olur.
4- Kafese koyduğunuz oyuncaklarla kafes sıkışık durmuş. İki tüneği de farklı yönlere bakacak şekilde ve farklı yüksekliklere koyarsanız kuş kafeste daha rahat gezinir.

1- Kullandığınız tünek kumlu tünek bunlar kuşların ayaklarına zararlıdır lütfen tahta tünek kullanalım sadece.
2-Ballı kraker yerine 2 haftada 1 defa dal darı verebilirsiniz hoşlarına giderler ama fazlası yağ yapar.
3-Gaga taşı diye kullandığınız şey alçıdan yapılıyor onun yerine kalamar kemiği kullanmanız daha iyi olur.
4- Kafese koyduğunuz oyuncaklarla kafes sıkışık durmuş. İki tüneği de farklı yönlere bakacak şekilde ve farklı yüksekliklere koyarsanız kuş kafeste daha rahat gezinir.

yaptım hepsinin alçı biliyorum bulamadım burda tahta tünek ve kalamar kemiği ondan kullandım ptesi günü mutlaka alıcam ama tahta tünek bulmakta zorlanıyorum

yaptım hepsinin alçı biliyorum bulamadım burda tahta tünek ve kalamar kemiği ondan kullandım ptesi günü mutlaka alıcam ama tahta tünek bulmakta zorlanıyorum
her kuşçuda satar tahta tünek ve kafesler kalamar kemiği ya da mineral blok dışında bir şey kullanmayalım

Geri