Kuşum karabenek hastasi oldu.

Caferim1970

Yeni Üye
Herkese merhaba mubiş severler. Disi kusum yumurtladi 2 bebegimiz oldu. Ben bu hastaligi bilmiyordum ama arastirmalarim sonucu ogrendim ne yazik ki gec kalmistik ufak yavru 8. Gununde öldü, karni mosmor olmustu öldügunde. Hemen calismalara basladim kafesleri sirkeli sularla yikadim. Herseyi tek tek ayrintisina kadar temizleyip yuvayi da degistirdim. Ve veteriner tavsiyesiyle tavilin 200'e basladik. Taylosin tartarat var icinde kuvvetli bir antibiyotik. Biz cok dusuk dozlarda su ile seyrelterek veriyoruz. Bugun 3. Gunumuz ve yavru 11. Gununde hâla daha yasiyor. Ilaci gunde 5 damla olacak sekilde 5 gun devam edecegiz. Lafi cok uzattim farkindayim heyecan ve korku icindeyim. Size tedavi oncesi halini ve simdiki halini atiyorum sizce gelisme var midir? Bu arada anne kursagi cok doldurmuyor ama besliyor yani genede ac birakmiyor. Yavru genel anlamda hareketli ve ötüyor viyakliyor. Simdiden cok cok saolun. Kac gundur aglamaktan eridik bittik ailecek. Yorumlarinizin her bir kelimesi cok kiymetli benim icin.

MErhabalar
tavilin 200 ilacını nereden temin ettiniz acaba ?

Geri