Kuşum kapı kapanırken arasına sıkıştı,kanaması devam ediyor

soner avcı

Yeni Üye
Arkadaşlar kuşum dün gece kapı kapanırken odaya girmeye çalıştı ve benim görebildiğim kadarıyla ön parmağının birisi kapının arasında kaldı, çok kanaması oldu direkt veterinere götürdüm, veteriner ben götürene kadar kanamasınım durduğunu söyledi. Adrenalin damlattı yaralı bölgeye ve on güne geçer dedi.eve geldiğimde hala kanaması hızlı olmasa da devam ediyordu bu sabah forumda gördüğüm yorumdan yola çıkarak vazelin sürdüm yaralı kısma ancak halen kanaması var. Yem yemiyor su içmiyor, parmaktaki kanamayı nasıl durdurabilirim?? Çok acil yardımlarınızı bekliyorum.

Transamine ampul damlat diyenler var uygun mudur?

Ekli dosyalar

• IMG-20171101-WA0009.jpeg
    IMG-20171101-WA0009.jpeg
    1 MB · Görüntüleme: 43
  • IMG-20171101-WA0011.jpeg
    IMG-20171101-WA0011.jpeg
    1.1 MB · Görüntüleme: 42
  • IMG-20171101-WA0016.jpeg
    IMG-20171101-WA0016.jpeg
    1.2 MB · Görüntüleme: 40
Veterinere götürün kanamayı durdursun. Enfeksiyon kapmaması için, terramycin sürün

aslında şöyle kibrit gibi görünen kan taşları var, hani berberde traş olurken kanattıklarında ondan sürerler. acaba o kan taşı işe yararmı?

Kanamanın bukadar sürmesi normal değil. Kanamanın şimdiye durması gerekir. Zannedersem kuş kan pıhtılaştıkça kuş oynuyor ve tekrar kanama başlıyor. Kuşu elinize alıp merhemi sürüp kanamanın geçmesini bekleyin. Daha sonra kuşun ayağını kendi oynayamayacağı şekilde ya bi bezle ya bi aparatla kapatın. Kuş ayağıyla oynayamasın tekrar kanatmasın. başka bir kafese alın tünek koymayın yere yem dökün bir iki gün o şekilde bakın. bu arada günde iki uc kere açıp yarayı kontrol edin temizleyip tekrar krem sürün.

Kanamanın bukadar sürmesi normal değil. Kanamanın şimdiye durması gerekir. Zannedersem kuş kan pıhtılaştıkça kuş oynuyor ve tekrar kanama başlıyor. Kuşu elinize alıp merhemi sürüp kanamanın geçmesini bekleyin. Daha sonra kuşun ayağını kendi oynayamayacağı şekilde ya bi bezle ya bi aparatla kapatın. Kuş ayağıyla oynayamasın tekrar kanatmasın. başka bir kafese alın tünek koymayın yere yem dökün bir iki gün o şekilde bakın. bu arada günde iki uc kere açıp yarayı kontrol edin temizleyip tekrar krem sürün.
Kanamayı durdurdum, yarası için de terramycin kullanıyorum şuan. Ancak yaralı olan bacağının tüm parmakları şişmiş durumda, bu iltihap kaptığı anlamına mı geliyor? Eğer öyleyse şişliği nasıl geçirebilirim?

Kanamayı durdurdum, yarası için de terramycin kullanıyorum şuan. Ancak yaralı olan bacağının tüm parmakları şişmiş durumda, bu iltihap kaptığı anlamına mı geliyor? Eğer öyleyse şişliği nasıl geçirebilirim?

hayır iltihap kapması diye bir şey söz konusu değil, yara enfeksiyon kapar enfeksiyon iltihaba dönüşür,
şişme su an için o bölgedeki şişliğin nedeni darbeden kaynaklı, ama takibinde fayda var yarayı devamlı takip edin ve temiz kalmasını sağlayınız

Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim. Kuşun durumunu gün geçtikçe paylaşıcam

Geri