Kuşum kanat titretiyor neden

CazadoR1717

Paylaşımcı Üye
Merhabalar kuşlarım iki gündür kanatlarını titretiyor nedeni nedir ateşi vs yok anormal herhangi bir durum yok kanat tıtretme dışında. Son iki gündür sürekli böyleler video linkini paylaştım aşağıda. Uzun suredir salmıyorum kafesten kuluçka dönemi kuluçka evresi ve kuluçkadan önce ciftlesme evresinden beri . Ondan olabilir mi? 6adet yavrusu mevcut dişinin Yuvalıkta acaba strestenmi ikiside böyle yapıyor. Yardımcı olur musunuz

Hocam dişi her yavruladışında bitkin düşer vücudu tükenir ve depolarını yavruya harcar. Kuşunu kuluçkadan çıkar artık, dinlendir yuvalığı çıkar.

Böyle bi içerik var

Yapamam diyorsanız gazı alınmış maden suyu içine probiyotik koyup suluğuna 2 hafta uygulayın.

Titreme sebebi elektrolit kaybı gibi gözüküyor. bu elektrolitler serum ile mümkün ama yapamam diyorsanız.
Gazı alınmış maden suyu kullanın.

Kalsiyum magnezyum vs eksikliğinden muhtemelen. 1,5 hafta uygulayın.

Sonucu paylaşırsanız sevinirim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Kendiliğindende geçer ama dişinin toparlanması uzun sürer erken yaşlanır.
Bu tedaviler hızlı toparlamasınını sağlar

Yavrular varken biraz uçmaları için salmam da bi sakınca varmıdır peki ev içinde yani

Ustam hiç yavru alamadım daha ne desem yalan olur ama bana kalırsa çıkarma.

Yavrular varken biraz uçmaları için salmam da bi sakınca varmıdır peki ev içinde yani
Yavrulu Anne kusu yuvasından ayırmanız onun hiç hosuna gitmeyecektir...Ben bu titreme kusumda olup gözlemleyince kanatlarını yavrularının üstüne attıgı icin oluyor zannediyordum...Demek ki baska altta yatan sebepleride varmıs...Kusunuza gereken takviyeyi yapınız.Durumuna üzüldüm...

LG-M250 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Merak ettim bu kuşu kuluçka süresi boyunca sadece yem ilemi beslediniz ?

Merak ettim bu kuşu kuluçka süresi boyunca sadece yem ilemi beslediniz ?
Dal darı vitaminler Ve mamalarla besledim . Yemlerimde sıradan yemler değildir versele laga kullanıyorum mürekkep balığı kemiği, mineralli gaga taşı Vs. Hepsini kullandım ve kullanmaya devam ediyorum kanatları titremesi dışında herhangi bir sıkıntısı yoktu zaten. benim kuşların bu kuluçka döneminde kilo kaybıda hiç yaşamadı ve yukarıda denileninde yaptım ve hemen toparladı teşekkürler ilgililere teşekkür ederim

Geri