Kuşum Kanadını İnciltmiş Ne Yapabilirim?

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan leontech
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

leontech

Yeni Üye
Kuşumda önce nezle zannettiğim ama aslında geçmişteki bir hastalığının tekrar etmesinden dolayı şuan tedavi yapmaktayım . 2 3 Gündürde biraz halsizliği vardı evdekiler kuşu çıkarmak istemiş halsiz oluncada kafesten çıktığı gibi halıya düşmüş . Düşüncede geri kafese atmışlar . Ama bugün tekrar çıkarmak istediğimde fazla uçamaz oldu sürekli biryere konuyor yada kafese geri kaçıyor . Kanadını sürekli kaldırıyo ve sağ kanadı aşşağıda sol kanadı yukarıda .Aşşağıda olan kanadını sürekli kaldırmakta ve uçtuktan sonra belliki canını yakan birşey var kanadını kaldırıyor hemen . kanadını çırptığındada diğerinden fark var .Belliki sağ kanadının üstüne düştü kuş inciltti . ve bir tel kanadıda çıkmıştı yerdeydi.

bu durumda ne yapmalıyım ? kendi kendine geçermi müdahale etmelimiyim ?

HTadjW.jpeg

wjASj9.jpeg

0yekZK.jpeg

a5awx4.jpeg

lHZTAZ.jpeg

KV3gfd.jpeg

Öncelikle geçmiş olsun. Dediğiniz gibi muhtemelen düşerken kanadını incitmiştir. Eczaneden kamfolin pomad adında krem alın. Parmağınızın ucuna değdirin kuşunuzun ağrıyan kanat altına sürtün. Kremi iyice yedirin ilk başta biraz yakacak sonra serinletip iyleştirecektir inşallah. Vitamin vermeyi de unutmayın. Çok fazla sürmeyeye dikkat edin. Tekrar geçmiş olsun.

Öncelikle geçmiş olsun. Dediğiniz gibi muhtemelen düşerken kanadını incitmiştir. Eczaneden kamfolin pomad adında krem alın. Parmağınızın ucuna değdirin kuşunuzun ağrıyan kanat altına sürtün. Kremi iyice yedirin ilk başta biraz yakacak sonra serinletip iyleştirecektir inşallah. Vitamin vermeyi de unutmayın. Çok fazla sürmeyeye dikkat edin. Tekrar geçmiş olsun.
İlacı aldım bugün akşam gelince sürdüm . günde kaç kere süreyim ? kaç gün süreyim iyileşene kadarmı ?
bu arada biraz ishali olduğu için vitamin veremiyorum . ishali varken vitamin verirsem daha kötü ediyor .

Kremi sürüdüğünüzden bu yana gelişme var mı?

Bu arada ishal için dal darı ve haşlanmış patates verin.

Kremi sürüdüğünüzden bu yana gelişme var mı?
Malesef sürüyorum sabah , akşam olarak . Kanadın altına çok az birşey . Fazla uçamıyo şuan ,yüksekte uçamıyo , uçsada kanatları kaldırıyo hemen ağrısı var sürekli .

Malesef sürüyorum sabah , akşam olarak . Kanadın altına çok az birşey . Fazla uçamıyo şuan ,yüksekte uçamıyo , uçsada kanatları kaldırıyo hemen ağrısı var sürekli .
Uçurmayın hocam. Eğer krem işe yarıyorsa kuşu uçurmayın

@Tunç Kremi sürüyorum ama bugün bir şey farkettim. Kanadı incindi sanıyordum ama aşşağı sarkan kanadının altında bir şişlik var dokununca çığırıyo.krem neden fayda etmedi diye düşünüyordum. Resimde çok belli değil ama çekmeye çalıştım. @Selçuk YÜKSEL abi sende bakarmisin.
Kuş şuan bu ağrıdan yüksek uçamıyor kanat ağrıdığı için hemen kaldırıyo. Sorun ne acaba.
20180426_235448.jpg
20180426_235344.jpg

SM-J730F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hocam o zaman başka bir sorun var. Acaba ödem falan mı toplamış. Böyle bir sorun görmüştüm. Kuşu bir veterinere gösterseniz çok iyi olacak.

Hocam ya ur Ya da irin toplamış. Nerede yaşıyorsunuz kuştan anlayan bir veteriner götürme şansınız var mı?

Geri