Kuşum kabarıyor, titriyor ve ishal

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan yumirini
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

yumirini

Yeni Üye
Sabah baktığımda kuşum şişmiş ve titriyordu ev soğuk da değil zaten hava 35 derece sanırım ishal olmuş ve dışkısını yemiş olabilir gagasının kenarlarına bir şeyler bulaşmış. Dışkısının rengi de yeşil ve sarı. Kafasının arkasında bir kaç tane tüy de yolmuş. Daha 1,5 aylık ve 2 haftadır bizimle. Sürekli yorgun görünüyor youtube dan kuş sesleri açtığım zaman canlanıyor gibi sanki. Bize de tam alışmadı ele gelmek istemiyor sizce neden? Lütfen yardım edin

Ekli dosyalar

• IMG_9137.JPG
    IMG_9137.JPG
    1.1 MB · Görüntüleme: 78
  • IMG_9136.JPG
    IMG_9136.JPG
    1.2 MB · Görüntüleme: 80
  • IMG_9130.JPG
    IMG_9130.JPG
    1.3 MB · Görüntüleme: 84
  • IMG_9128.JPG
    IMG_9128.JPG
    1 MB · Görüntüleme: 86
Kursak mantarı olabilir yediği bir şey dokunmuş olabilir. Benim kuşum mesela 1 kez yıkamamıza fırsat vermeden kara lahana yemişti ve sürekli kusmuştu.
Hangi şehirdesiniz acaba ?

Kursak mantarı olabilir yediği bir şey dokunmuş olabilir. Benim kuşum mesela 1 kez yıkamamıza fırsat vermeden kara lahana yemişti ve sürekli kusmuştu.
Hangi şehirdesiniz acaba ?
Yemden başka birşey vermiyoruz ki yakınlarda veteriner olmadığı için bir pet shopa sordum şimdi mantar olmuş dedi onunda kremi varmış
Ankara

beyaz sirke alın. Suluğuna 100 ml için 6-7 damla damlatın beyaz sirke yoksa elma sirkeside olur. İçip içmediğini gözlemleyin içmezse suluğu önüne getirin yeterki içsin. Yediğine içtiğine kafesinin bakımına özen gösterilmezse bu şekilde hastalanabiliyor..

Pet shoplara bu konularda güvenmeyin derim. Ben kuşta dışta bir mantar göremedim ama ayaklarında ve gaga çevresinde olur mantar genelde.

hergün sirkeli su vermeyin, haftada bir veya 10 günde bir verilmeli. Konulduktan 24 saat sonra alınmalı. Kuşun mantar ilaçlarını alırsınız, alternatif olarak kekik çayı demleyip yüzde ellisi kadar su ile çayı seyreltip suluğuna koyun. Bu iyi bir antiseptik, mantar tedavi edicidir. Atıyorum yarım bardak kekik çayına yarım bardak ılık su katarak kuşa verebilirsiniz. Herhangi bir kekik çayı tarifi olur.

beyaz sirke alın. Suluğuna 100 ml için 6-7 damla damlatın beyaz sirke yoksa elma sirkeside olur. İçip içmediğini gözlemleyin içmezse suluğu önüne getirin yeterki içsin. Yediğine içtiğine kafesinin bakımına özen gösterilmezse bu şekilde hastalanabiliyor..
Çok teşekkürler

hergün sirkeli su vermeyin, haftada bir veya 10 günde bir verilmeli. Konulduktan 24 saat sonra alınmalı. Kuşun mantar ilaçlarını alırsınız, alternatif olarak kekik çayı demleyip yüzde ellisi kadar su ile çayı seyreltip suluğuna koyun. Bu iyi bir antiseptik, mantar tedavi edicidir. Atıyorum yarım bardak kekik çayına yarım bardak ılık su katarak kuşa verebilirsiniz. Herhangi bir kekik çayı tarifi olur.
Tamam çok teşekkür ederim

Yakınınızda veterinerlik fakültesi varsa götürebilirsiniz.

dışkapı yıldırım beyazıt veteriner fakültesi kuşlardan anlıyordu önceden simdi nasıl bilmem ama bence bir deneyin ama mantara pek benzemiyor gibi

Geri