Kuşum kabarık duruyor

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Enesss
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Enesss

Yeni Üye
Kuşum yaklaşık 15 saatttir kabarık duruyor ve sürekli uyku modunda eşine kur yapıyor ama sonra tekrar kabarık moda geçiyor ne yapmalıyım hiç hareketli değil
Titriyor ve gözlerini sürekli açıp kapatıyor

Evet biraz civiklik var
Yumurta haşlaması verdim kabuğuyla onu yedi bugün bide limon damlatayim
Ve birde önerebileceğiniz mama yapımı var mı

Evet biraz civiklik var
Yumurta haşlaması verdim kabuğuyla onu yedi bugün bide limon damlatayim
Ve birde önerebileceğiniz mama yapımı var mı
Muhtemelen usuttu kuş dediğim gibi 2 gün suyuna 6 7 damla limon damlatın yiyorsa haşlanmış patates verebilir siniz yemiyor ise patatesi yulaf verin yarım avuç kadar isali keser vücut ısısını da dengeye aldığınız zaman kabarık ligi gider

Muhtemelen usuttu kuş dediğim gibi 2 gün suyuna 6 7 damla limon damlatın yiyorsa haşlanmış patates verebilir siniz yemiyor ise patatesi yulaf verin yarım avuç kadar isali keser vücut ısısını da dengeye aldığınız zaman kabarık ligi gider
Mama ise çok farklı söylentilerden dolayı haşlanmış yumurta hafta bir veriyorum yeşillik meyve ve sebze ise günü birlik az az vermeye çalışıyorum bu şekilde ihtiyacı olduğu şeyi yiyorlar ve şundan kesin eminim ki kuşlar hangi sebze ve meyvede hangi vitamin ve minaral olduğunu çok iyi biliyor lar hangi vitamin eksikleri varsa yediği sebzeyi meyveyi ona göre yiyorlar

merhaba 1 hafta önce henüz yavru erkek bir kuş aldım ama bir süre sonra dışkısından sindirilmemiş yem parçalri görmeye başladım (yemin icine kuş kumu da koyuyorum) kalamar kemiğide var ama sizde tahmin edersiniz ki yavru olduğundan yemiyor ve bugun yedigi yemleri kusmaya da başladı yem yediği an kusuyor. Ne yapmam gerekiyor.
Not: Yaşını bilmiyorum ama cizgileri gagasina kadar uzaniyor ve gagasinin üstüde pembe renkte sorumu cevaplarsaniz cok memnun olurum Tesekkurler .
ve kabarik dutuyor.

merhaba 1 hafta önce henüz yavru erkek bir kuş aldım ama bir süre sonra dışkısından sindirilmemiş yem parçalri görmeye başladım (yemin icine kuş kumu da koyuyorum) kalamar kemiğide var ama sizde tahmin edersiniz ki yavru olduğundan yemiyor ve bugun yedigi yemleri kusmaya da başladı yem yediği an kusuyor. Ne yapmam gerekiyor.
Not: Yaşını bilmiyorum ama cizgileri gagasina kadar uzaniyor ve gagasinin üstüde pembe renkte sorumu cevaplarsaniz cok memnun olurum Tesekkurler .
ve kabarik dutuyor.
Kullandığınız yem bayat bozuk değil ise kursak mantarı konusuna bir göz atın

Denedim mama da yaptim iç parazit olduğunu düşünüyorum o yüzden coltil tablet aldım ondan vericem umarim düzelir

Redmi Note 6 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Denedim mama da yaptim iç parazit olduğunu düşünüyorum o yüzden coltil tablet aldım ondan vericem umarim düzelir

İç mantar olmasın megabakter göğüs kafesinin kemiğini elinizle yollayın sivrilme varmi birde morarti şeklinde

Baktım sivrilik var ama öyle çıkıntı gibi değil normal bişey gibi duruyor morarti falan da yok biyerinde

Baktım sivrilik var ama öyle çıkıntı gibi değil normal bişey gibi duruyor morarti falan da yok biyerinde

Zaten benim söylediğim bu belirtiler son evreleri dikkatle izlemeniz de fayda var hastalığı her ne ise kronik hale geldiği kesin

İç parazit olabilir mi sizce

İç parazit olabilir mi sizce

İç parazit den kastınız solucan tenya vb gibi bağırsak asalaklari ise kafes Kuşlarında pek görülmez ama olmuyacak diye birsey yok mantar kökenli parazitler daha çok görülür kafes Kuşlarında

Hmm anladim

Geri