Kuşum kaşınıyor

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan kwes67
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

kwes67

Yeni Üye
Arkadaşlar öncelikle bu kadar çok konu açtığım için kusura bakmayın ilk defa kuş beslediğim pinpirikliyim biraz.

Kuşum kendini sürekli kaşıyor ve beyaz beyaz kepeğe benzer şeyler dökülüyor fakat tüy dökümü yok kuşum tahmini 2-3 aylık olması lazım

Resimdeki beyaz şeylee

Ekli dosyalar

Normal şartlarda böyle beyaz kepek dökülür ancak bu biraz fazla gibi. Derisinde kuruluk olabilir mi acaba diye aklıma geldi. Tüylerini üfleyerek derisine bakın isterseniz.

Eviniz sıcak ise arada banyo yaptırın bu onu rahatlatacaktir

Ev yerden ısıtma olduğu için kuş için çokta sıcak olmuyo maalesef

Elma sirkeli suyu kuşun üstüne sıpreyle çok az püskürtün, faydası oluyor.

Kaşıntı için petshop bunu önerdi alıp kullanmalımıyım

Ekli dosyalar

• IMG-20180123-WA0000.jpg
    IMG-20180123-WA0000.jpg
    116.8 KB · Görüntüleme: 10
Bu tür ürünleri kullanılması pek önerilmiyor

LG-H840 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

İlaca gerek yok şimdilik. Ortamı sıcak tutup banyo yapmasına imkan sağlamak en doğrusu

Kendisi mi yapsın yoksa ben mi yaptırayım acemiyim biraz yardımcı olabilir misiniz bu konuda

Eğer kendisi yapmıyorsa, birkaç damla sirke katacağınız suyu üzerine spreyleyerek banyo yaptırabilirsiniz. Ancak bazı kuşlar bundan rahatsız olabilir. Bu yüzden, kuş ile dışarıda ilgilenirken, içine bir parmak kadar su ve birkaç damla sirke koyacağınız porselen tabak vb masanın üstüne koyun, onun etrafında oynarken bir süre sonra içine girip banyo yapacaktır

Eğer kendisi yapmıyorsa, birkaç damla sirke katacağınız suyu üzerine spreyleyerek banyo yaptırabilirsiniz. Ancak bazı kuşlar bundan rahatsız olabilir. Bu yüzden, kuş ile dışarıda ilgilenirken, içine bir parmak kadar su ve birkaç damla sirke koyacağınız porselen tabak vb masanın üstüne koyun, onun etrafında oynarken bir süre sonra içine girip banyo yapacaktır
Hemen deniyorum

Ilık suya 1/5 oranında sirke katın o suyla banyo yapsın. Eğer spreylemek zorunda kalırsanız çok az değil de derisine denk gelecek şekilde iyice ıslatın. Odasındaki hava kuruysa peteğin üstüne metal kapla su koyun.

Ilık suya 1/5 oranında sirke katın o suyla banyo yapsın. Eğer spreylemek zorunda kalırsanız çok az değil de derisine denk gelecek şekilde iyice ıslatın. Odasındaki hava kuruysa peteğin üstüne metal kapla su koyun.

Bugün az az tüy dökmeye başladı.

Bi kaseye sirkeli su koydum fakat sudan bi kaç damla içti sonra yanına bile yaklaşmıyor elimle götürüyorum yanına gelince uçuyor :)

Spreylememem gerekiyor yarın öğle sıcağında dediğiniz gibi derisine deyecek kadar ıslatıcam

Geri