Kuşum kaşınırken çok fazla kepek döküyor

Şeyma580

Yeni Üye
Merhaba kuşum 5 aylık erkek bir kuş. Gerekli bütün vitamin probiyotik tüy dökümünde olduğu için B vitaminini eksik etmeden veriyorum haftada 2 defa meyve veya sebze veriyorum sirkeli suda bekletip hatta bu hafta versele laganın sağlık tohumu aldım haftada 1 defa da onu vereyim dedim asıl soruna gelirsek kafesi temizliyorum yarım saat sonra kafesin içinde uçuyor bakıyorum kafesin dibi kepek ve tüy yani bu kadar dikkat ediyorum kaşındıkça silkelendikçe bu kadar kepek gibi döküntü ve tüy dökümü normal mi acaba ?

Resimler açılmıyor tekrar yükler misiniz

Merhaba kuşum 5 aylık erkek bir kuş. Gerekli bütün vitamin probiyotik tüy dökümünde olduğu için B vitaminini eksik etmeden veriyorum haftada 2 defa meyve veya sebze veriyorum sirkeli suda bekletip hatta bu hafta versele laganın sağlık tohumu aldım haftada 1 defa da onu vereyim dedim asıl soruna gelirsek kafesi temizliyorum yarım saat sonra kafesin içinde uçuyor bakıyorum kafesin dibi kepek ve tüy yani bu kadar dikkat ediyorum kaşındıkça silkelendikçe bu kadar kepek gibi döküntü ve tüy dökümü normal mi acaba ?
Normaldir. Kuşlar tüy dökerek yenilenir temizlenirler. Kepeğe benzer şeyler dökülebilir anormal bir durum yok.
Dışkılara gelirsek 3 gün art arda probiyotikli su veriniz her gün yenisi hazırlayarak.

Son düzenleme:
Sağlık tohumunu haftada 1 defa elimde vermek doğru mu ? Teşekkür ederim
Evet, haftada 1 kez verebilirsiniz 1 tatlı kaşığı kadar. İster ana yemin içerisine ekleyin ister ayrı kapta servis edin.

Geri