Kuşum kağıt yiyor

grand ahmet

Meraklı Üye
Arkadaşlar yaklaşık 1 yaşında kuşum var ve altina koyduğum kağıdın ızgaralık tan çıkan kısımlarını yiyor bi zararı olur mu ilk başlarda dergi felan seriyordum sonra mürekkep sıkıntı olur diye kaldırdım a4 ve ya defter sayfası seriyorum sorun olur mu sizce?

LG-D693TR cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kağıdın ızgaradan taşmasının önüne geçmek mümkün değil mi?

Yok hocam gagasıyla alıyor kağıdı bi tur oyun gibi canı sıkılınca gidiyor diğer kafese giriyor felan

Benim eski dişi kuşum da aynı şekilde a4 ve defter yaprağı yiyordu.Sıkıntı çıkmadı.
Mürekkep yok ise içiniz rahat olsun ama yine de yemesine engel olsanız fena olmaz.

Biraz izledim de yemiyor gagasıyla yırtıp atıyor parça parça yapıyor sonra gidip gaga taşını kemiriyor

Öürekepsiz kağıt olduğu sürece sorun olmaz. Denildiği gibi genelde yemekten ziyade kemirip didiklerler.

bende seriyordum altına gazete kağıdı sonrasında belirgin şekilde kemirdiğini farkedince komple kaldırdım şimdi kumluğuna yada kalamar kemiğine hücum ediyor bazı arkadaşlar saman kağıdının bir zararı yok diyor ama ben komple kağıt olayını kaldırdım ızgara altındaki parçalar çıkıyor zaten her hafta 1 deva sabunlu su ile temizliyorum en temizi bunu buldum 2016 da herşeye birşey karışrıyorlar saman kağıda olsa ben güvenmiyorum ağaç felan değildir o.

Geri