Kuşum ishal

Döllenmemiş olsa boşuna yattılar ama yumurta döllenmişse zaten öldü içinde ki bunun için tek gece yetiyor hava çok çok sıcak değilse o yüzden boşuna yormayın kuş hasta yuvalıkta beklemekten yemine odaklanmıyor dışkıyıda içinde biriktiriyor. Bir iki ay ara verdirin dediğim gibi bol bol mama kalsiyum vitamin takviyesi yapın

Döllenmemiş olsa zaten boşuna yattılar ama yumurta döllenmişse zaten öldü içinde ki bunun için tek gece yetiyor hava çok çok sıcak değilse o yüzden boşuna yormayın kuş hasta yuvalıkta beklemekten yemine odaklanmıyor dışkıyıda içinde biriktiriyo
Kendi odamda durduğu için ortam sıcak yoksa gelişmezdi diye düşünüyorum zaten 5 6 gün kalmış şansımı denicem belki çıkar yumurta

İçine fener tutun 15 günlük yumurtanın içi hava kesesi dışında komple damarlı ve kıpkırmızı olur eğer aksi gibiyse gelişim daha ilk hafta sona ermiştir. Gelecek kuluçka için daha iyi hazırlayın daha çok yumurtlar şimdilik kafanıza takmayın ilk kuluçkası ise zaten olur bu gibi şeyler

İçine fener tutun 15 günlük yumurtanın içi hava kesesi dışında komple damarlı ve kıpkırmızı olur eğer aksi gibiyse gelişim daha ilk hafta sona ermiştir. Gelecek kuluçka için daha iyi hazırlayın daha çok yumurtlar şimdilik kafanıza takmayın ilk kuluçkası ise zaten olur bu gibi şeyler
Tuttum her yer kırmızı değildi %60 kırmızı yumurtanın içerisinde kırmızı nokta var damarlar felan var ama her yer kaplı değil

Dışkısı düzelmez ise 3 4 gün içinde kalorifere koyarım yumurtayı vitamin ve ilaca başlarım

Dediğim gibi ilk hafta gelişme durmuş çünkü gecede girip kuluçka yatmaları gerekiyor mucize bekliyorsunuz sanırım hala emin olamayıp kuluçka için diretecekseniz sadece bahsettiğiniz kırmızı noktayı 10 saniye izleyin kalp gibi büyüyüp küçülme şeklinde atma yoksa bitmiştir zaten 14-15.gün nokta diye bir olay yok. Yavru almak için pek heveslisiniz anlıyorum ama babayı kaybettikten sonra bir daha yavru alma ihtimaliniz var mı ? Sabah turp gibi uçup kaçan neşeli olan sultanlarımı akşamına ölü bulduğum çok oldu üzerine düşecekseniz saatleri bile değerlendirin derim

Dediğim gibi ilk hafta gelişme durmuş çünkü gecede girip kuluçka yatmaları gerekiyor mucize bekliyorsunuz sanırım hala emin olamayıp kuluçka için diretecekseniz sadece bahsettiğiniz kırmızı noktayı 10 saniye izleyin kalp gibi büyüyüp küçülme şeklinde atma yoksa bitmiştir zaten 14-15.gün nokta diye bir olay yok. Yavru almak için pek heveslisiniz anlıyorum ama babayı kaybettikten sonra bir daha yavru alma ihtimaliniz var mı ? Sabah turp gibi uçup kaçan neşeli olan sultanlarımı akşamına ölü bulduğum çok oldu üzerine düşecekseniz saatleri bile değerlendirin derim
Tmm yuvalığı çıkarıyorum vitamin mi vereyim şimdilik yoksa dışkılar anormalse veterinere götüreyim kanatlı uzmanı bulup

Birde yuvalıkta küçük küçük 3 tane dışkı gördüm normalde yuvalığa yapmazlar diye biliyorum

Yuvalığı çıkardıktan sonra dışkılar küçülecek sadece dediğim ilacı alın kuş yem yiyip su içiyorsa suyuna koyun yeterli eğer ki yemiyorsa mama yapıp mamasına karıştırıp şırıngayla verin bir yandan probiyotik kullanın
Bazen tutamayıp yuvalığa yaparlar her kuluçka olur illa ki

Tmmdır sağ olun ilginiz için teşekkür ederim kursak mantarı için ne önerirsiniz ilaç olarak triflucan ve zolax duydum ben şuana kadar

Triflucan elinizin altında bulunsun ama kuşta kursak mantarı olduğunu düşünmüyorum kusma gibi belirtiler varsa kullanın yoksa dediğim şekilde yapın aynı zamanda kuşa sürekli dal darı verin daha çabuk kilo alır yağ tabakasının tekrar oluşması için de bir süre çekirdek verin ama normal zamanda kullanmayın karaciğere sıkıntı yapar

Tmm sağ olun diğer kuşum için sordum ilacı onda yem ağzında uzun süre gıcırdatıyor yemi ağzı da peynirimsi kokuyor alayım yarın triflucan

Dişinizde zayıflık yoksa bir problem yok yuvalık çıkınca dışkıda düzelecek ben erkek için konuşuyordum ilacı. Dal darı mama probiyotik ve sulphamezatin

Dişinizde zayıflık yoksa bir problem yok yuvalık çıkınca dışkıda düzelecek ben erkek için konuşuyordum ilacı. Dal darı mama probiyotik ve sulphamezatin
Hocam bugün kuş titriyor gövdesi,kafasını sallıyor ve hapşırıyor dişi genellikle kafesin tabanında gidip sulphamezatin mi alayım yoksa başka ilaç mı alayım

solunum problemi yok mantar var gibi görünüyor her ikisi içinde hem triflucan hemde sulphamezatin ve kuşları ayırın. yem yiyemiyorsa veya yediğini kusuyorsa hızlı davranın hemen zayıflıyorlar çünkü

solunum problemi yok mantar var gibi görünüyor her ikisi içinde hem triflucan hemde sulphamezatin ve kuşları ayırın. yem yiyemiyorsa veya yediğini kusuyorsa hızlı davranın hemen zayıflıyorlar çünkü
Tmm hocam veterinere gitsem direkt verirler mi sulphamezatini

Geri