Kuşum ishal oldu bakar misiniz ?

lisyantus

Yeni Üye
Arkadaşlar iki gündür kuşum ishal .
Patates hasladım soğuyunca vericem. Fakat daha önce vermediğim için alışkın degil insAllah yer ..Öğlen falan neşesi yerindeydi konuşuyordu ötüyordu. Öğleden sonra uyumaya başladı tüyleri kabarık konuşuyorum ilgilenmiyor benimle . Patates den başka bişey vermeli miyim kahve yi okudum miktarını ayarlayamazsak sorun olabilirmiş bende risk almak istemedim .
Tavsiyelerinizi bekliyorum .

Aspur verebilirsiniz. Bunun yanında pirinç kaynatıp suyunu suluğa koyabilir haşlanmış pirinçleri ayrı bir kapta kafese asabilirsiniz.

Aspur verebilirsiniz. Bunun yanında pirinç kaynatıp suyunu suluğa koyabilir haşlanmış pirinçleri ayrı bir kapta kafese asabilirsiniz.
Pirinç suyu nu yaptım dışkısı normal değil hala bazen gayet neşeli bazen de çok uyuyor normalde bu kadar uyumazdi yedigi yemin içinde aspur var diye ayrıca vermedim ama vereyim bugün .. teşekkür ederim çok

Çok geçmiş olsun. Pirinç haşlayıp verin yağsız tuzsuz suyunu da suluğuna koyun 12 saate bir değiştirin. Kesinlikle meyve sebze vermeyin. Pirinç unu takviyesi de yapabilirsiniz yemlerine serpin. direk elinizden yiyor ise bu yiyecekleri siz ikram edin.

Çok geçmiş olsun. Pirinç haşlayıp verin yağsız tuzsuz suyunu da suluğuna koyun 12 saate bir değiştirin. Kesinlikle meyve sebze vermeyin. Pirinç unu takviyesi de yapabilirsiniz yemlerine serpin. direk elinizden yiyor ise bu yiyecekleri siz ikram edin.
Cok tesekkurler. Pirinç haşladim yemedi suyundan suluguna koydum . Sabahtan neşeliydi iki üç saattir uyuyor konuşuyorum ilgilenmiyor bakıyor sonra tekrar uyuyor 20170515_113815-1.jpg

Cok tesekkurler. Pirinç haşladim yemedi suyundan suluguna koydum . Sabahtan neşeliydi iki üç saattir uyuyor konuşuyorum ilgilenmiyor bakıyor sonra tekrar uyuyorEkli dosyayı görüntüle 11432

Yem yeme durumu nasıl? Muhakkak günlük besinini aldığından emin olun. Bir sıkıntısı olduğu belli.Kaşıntısı var mı? İç parazit olma durumu olabilir. parazit ile ilgili bir iki yazı okuyup bize belirtileri olup olmadığını gözlemleyip yazabilir misiniz? Oda sıcak olsun kesinlikle rüzgar almayan bir bölümde dursun. Ayrıca yüksekte dursun. Streslide olabiir.

Hatta güneş alan bir yer var ise oraya koyun. Ama kapı pencere kapalı olacak şekilde kesinlikle balkona falan çıkarmayın. Sadece pencere arkasından güneş sıcaklığı olan bir bölge işimizi görür. Sıcaklık stresini alacaktır. Rahatlatacaktır kuşu. 20-25 dk gözetimli şekilde dursun. Kafesin bir kısmı gölgeli bir kısmı güneşli olsun. Sıkılır ise kaçabilsin.

Hatta güneş alan bir yer var ise oraya koyun. Ama kapı pencere kapalı olacak şekilde kesinlikle balkona falan çıkarmayın. Sadece pencere arkasından güneş sıcaklığı olan bir bölge işimizi görür. Sıcaklık stresini alacaktır. Rahatlatacaktır kuşu. 20-25 dk gözetimli şekilde dursun. Kafesin bir kısmı gölgeli bir kısmı güneşli olsun. Sıkılır ise kaçabilsin.
Tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim kuşum kendine geldi dışkısı da normallesti :)

Geri